ERDEM AŞIK “İSGOLD BAŞARILI BİR SINAV VERMİŞTİR”

Ani yükselen döviz kuruyla birlikte altın fiyatlarının tavan yaptığı dönemlerde, piyasaya çok sayıda hurda altın girişi oldu. Vatandaşlar kuyumcuya altınlarını getirdi. Kuyumcular da bu altınları değerli maden firmalarına götürdü. Değerli maden firmalarının altın alımlarında çok ciddi farklar müşterilerinden talep etmesi dikkat çekti. Son yıllarda sektörümüzde, hızla çıkış yapan markalarımız arasında İsgold Altın Rafineri A.Ş Genel Müdürü Erdem Aşık; markalarının hurda altın alımında en uygun fiyat politikasını ortaya koymasıyla zorlu bir dönemi başarıyla geride bıraktığını, özellikle Kuyumcukent ofislerinin fırtınalı günlerde birçok yeni firma için güvenli bir liman haline geldiğini söyledi.

 

ABD ile artan siyasi gerilim sonucunda ortaya çıkan yüksek döviz kurları, kuyumculuk sektörünün gündeminin en üstünde uzun süredir yer alıyor. Bu dönemde vatandaş, elinde kalan son altınları da değerlendirmek ve yüksek altın fiyatlarıyla bozdurmak istedi. Kilolarca altın değerli maden ticareti yapan dev markalara geldi. Tam bu aşamada bu firmaların altın alış ve satışı arasında çok yüksek farklar ortaya koyması dikkat çekti. İsgold Altın Rafineri A.Ş Genel Müdürü Erdem Aşık; altın fiyatlarının ani artışa ve ani inişe geçtiği dönemlerde, değerli maden ticaretinde de alım ve satış arasında belirli bir makas olmasının doğal olduğunu ifade etti.

İsgold’un bu dönemde piyasadaki en uygun altın alım satım fiyatıyla dikkat çektiğini ve yeni müşterilerin hizmet almak için geldiğini kaydeden Erdem Aşık; “Biz bu dengeyi başarıyla sağladık. Piyasadaki olağanüstü durumdan kısa dönemli kar elde etmekten ziyade, uzun soluklu yeni müşteriler elde etmeyi tercih ettik ve alım satım arasındaki fiyatı makul düzeyde tutmaya çalıştık. Markamızın güzel bir sınavdan geçtiğini ve bu bilinçli hareketimizle, bu duruşumuzla hafızalarda yer elde ettiğimizi görüyoruz” diye konuştu.

Kısa sürede sahibine ciddi miktarlarda kazanç getiren ve enflasyona karşı koruyan altına ilginin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini sözlerine ekleyen Aşık; belirli bir oranda altına portföyünde, tasarruf birikiminde yer vermeyen kimsenin kalmayacağını, altının güvenli liman olma konusunda yine kendini kuvvetli bir şekilde hatırlattığını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.