ÇELİK “YAPTIKLARIMIZI DEĞİL YENİLİKÇİ ZİHNİYETİMİZİ TAKLİT EDİN”

Başta kuyum sektörü olmak üzere farklı sektörlerin kalıp ve makine ihtiyacını karşılayan, ürettiği yerli makinelerle ciddi manada ülkemizden döviz çıkışını engelleyen Steel Kalıp & Makine; piyasada oluşacak sağlıklı rekabet ortamının, teknoloji alanında gelişime mecbur olan ülkemize çok iyi geleceğine inanıyor. Steel; başarıyı ve kaliteyi, sayılarla ifade edilen bir nokta olarak tanımlamak yerine, bunu sürekli sürdürülebilir, yenilikçi bir süreç olarak görüyor.

İstanbul’da bulunan modern fabrikasında, kendi ürettiği ve tasarladığı teknikler eşliğinde kuyumculuk sektörünün üretim ihtiyaçlarına yönelik makineler üreten Steel Kalıp & Makine; hem teknoloji alanındaki dışa bağımlılığımızı azaltıyor hem de daha uygun fiyatlarla daha etkin çözüm önerileri sunuyor. Steel Kalıp & Makine Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf İzzet Çelik; ülkemizde üretimde kullanılacak makine imalatında yeni yeni atılımlar gerçekleştiğini, ülkemizde esinlenmek ile taklit etmenin birbirine karıştırılan iki kavram olduğunu dile getiriyor.

Personel sayısı, mevcut en son teknolojiyi kullanmak, yıllık ciro bazlı ve daha birçok farklı veriyi masaya yatırarak her firmanın kendi check up’ını yapması gerektiğine dikkat çeken Y. İzzet Çelik; “Döviz fiyatlarının en üst seviyeye ulaştığı günlerde, hem etkin tasarruf yapmalıyız hem de üretim hızımızı aşağıya çekmemeliyiz. Steel; benzer yabancı makinelerle ortalama yarı yarıya uygun fiyatıyla başarılı rekabet ortaya koymaktadır. Bizim esas sırrımız, fiyat rekabetinden ziyade kalite alanında rekabet edecek düzeye gelmemizdir” diye konuştu.

Tüm makinelerini, Dünya standartlarına uygunluk belgesi CE sertifikası ile ürettiklerini sözlerine ekleyen Çelik; “Bugün iş güvenliği ve işçi sağlığı herşeyin önünde gelmektedir. Tüm makinelerimizde işçi sağlığını riske atabilecek unsurları kaldırmış buluyoruz. Sadece yüksek kaliteli, katma değer sağlayan makineler üretmiyor, ayrıca çalışma güvenlik hususlarına birebir riayet ediyoruz” dedi.

Markalarının başarılı ihracat çalışmalarına devam ettiğini, Dünyanın çok uzak coğrafyalarında Steel imzalı makinelerin kendine yer edindiğini sözlerine ekleyen Çelik; yerli üreticimize böylesi zorlu piyasa koşullarından ellerinden gelen tüm desteği sunmaya hazır olduklarını, mümkün olduğu kadar yerli malın kullanılmasının ülke menfaatlerine olacağını ifade etti.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.