BİR DE OLAYLARA BU ÇERÇEVEDEN BAKMAK LAZIM

Geçmişi çok eskiye dayanan, Osmanlı döneminde saray takısı olarak tabir edilen ve Osmanlı tuğraları ile bezenen çerçeveli (kültürel) takı grubu genel durgunluğun yaşandığı kuyum alışverişinde, adeta kuyumcuya ve bu ürün grubunu üretenlere teselli veriyor. Bu yıl içinde çerçeveli, kültürel takı grubunda ciddi anlamda vites yükselten ve piyasada yaşanan genel durgunluğa rağmen bir önceki yıla göre daha fazla çerçeveli takı grubunda satış rakamları elde eden E Usta Kuyumculuk; yılın başında taşındığı yeni atölyesinin meyvelerini zorlu koşullarda alıyor…….

Yaklaşık son 10 yıldır kültürel takılar ve çerçeveli takılar, takıseverler tarafından yoğun talep görüyor. Her kuyumcu; bu takı grubuna olabildiğince fazla yer ayırıyor. Bu takı grubunun önemli üreticilerinden biri olan E Usta Kuyumculuk; yıl içinde başarılı satış rakamları yakalıyor. Her mevsim yepyeni, çok hafif özel tasarımlar hayata geçiren ve müşterilerine sunan E Usta; yaptığı doğru hamlelerin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyor. E Usta Kuyumculuk firma ortağı Emrah Usta; markalarının kültürel takı üretiminde önemli bir pazara sahip olduğunu, yükselen altın fiyatlarına karşın hafif çerçeveli takıların, fusion ile birleşen yeni modellerinin bu yaz oldukça ilgi gördüğünü söyledi.

Bu yaz düğünlerde set takıların yerine hafif 3’lü mini çerçeveli takıların tercih edildiğini kaydeden Emrah Usta; “Altın fiyatları yılın başından buyana yaklaşık %20 arttı. Bu kuyumculuk tarihindeki en önemli yükselişler arasında yer alıyor. Vatandaşın alım gücünü oldukça aşan bu durum karşısında, hafifliği ile çerçeveli takılar daha ön plana çıktı. Bugün itibariyle hem hafif hem gösterişli hem de oldukça dayanıklı kültürel takılar, kuyumculara ve üreticilere nefes aldırdı” diye konuştu.

Kültürel takıları hayata geçirmeden önce, uzun bir AR-GE dönemi geçirdiklerini, çeşitli tarihi kaynaklardan faydalanarak kültürel takıları ürettiklerini ve ortaya koydukları yeni modellerde çok yüksek oranda beğeni yakaladıklarını belirten Usta; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu tarz takılar, ürettiğimiz günden buyana müşterilerimizden ilgi görüyor. Sürekli yeni koleksiyonlar ekleyerek çerçeveli takı grubumuzu güçlendiriyoruz. Şu anda kültürel takı dendiği zaman akla gelen markalar arasında E Usta, önemli bir yer teşkil ediyor. Bu takı grubunu çok sayıda firma yapıyor. Güzel bir rekabet ortamı da oluşuyor. Neticede kazanan tüketici oluyor. Otantik çizgileri, modern üretim teknikleriyle daha naif bir hale bürüdük. Yıl sonunda, çerçeveli takı grubunda geçen yılın üstünde rakamlar yakalamayı planlıyoruz.”

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.