BİLEZİĞİN FUARI HER ZAMAN ÇARŞI OLUYOR

“ARŞA GOLD” FUAR İÇİN İSTANBUL’A GELECEKLERİ KAPALIÇARŞI DA YER ALAN MAĞAZASINDA YEPYENİ BİLEZİK MODELLERİYLE AĞIRLAYACAK..

 

Her yıl Mart ve Ekim aylarında gerçekleşen İstanbul Jewelery Show aynı zamanda, kuyum sektörünün doğduğu ve kalbinin attığı nokta olarak kabul edilen Kapalıçarşı’yı da hareketlendiriyor. Anadolu’dan fuar ziyaretine gelen esnaf, fuar sonunda ya da başında mutlaka Kapalıçarşı, Çuhacı Han, Şeref Han, Kılıççılar Sokak ve Şeref Efendi Sokakta bulunan kuyum üreticilerini ziyaret ediyor. Kapalıçarşı’nın önde gelen bilezik toptan satış mağazasına sahip olan markalarımızdan biri olan Arşa Gold; yüze yakın yeni bilezik modelini ilk kez gün yüzüne fuar tarihlerinde çıkaracak…

 

İstanbul Jewelry Show’a uzun zamandır bilezik üreticileri minim düzeyde katılıyor. Bilezik takı grubunun düşük işçilik geliri, ihracat alanında çok fazla tercih edilmemesi gibi sebeplerden dolayı İJS’de bilezik üreticilerinden en fazla bir iki markamızı görebiliyoruz. Bilezik dendiğinde akla gelen ilk markalardan biri olan Arşa Gold; yıllardır fuara Kapalıçarşı’dan katılanlardan. Her fuar döneminde en yeni modellerini mağazasına taşıyan Arşa Gold; yine hazırlıklarını titizlikle yaptı.

Arşa Gold firma ortağı Ekrem Özgür; daralan iç piyasanın negatif etkilerini her firma gibi kendilerinin de yaşadığını, tüm olumsuzluklara karşın yine fuar döneminde onlarca yeni modellerini vitrinlerine taşıyacaklarını ifade etti.

Fuar öncesi ürettikleri bilezik takı grubuna en yeni modelleri eklediklerini vurgulayan Ekrem Özgür; “Buranın tarif edilemez bir havası ve tarihi kimliği var. Anadolu’dan fuar için gelen kendi müşterimizin haricinde, birçok yeni müşteri adayı ile de tanışıyoruz. Biz her fuar döneminde portföyümüze yeni müşteriler katmaktayız. Adeta fuara katılıyormuşçasına bir hazırlık içinde oluyoruz” diye konuştu.

İhracat Artık İyice Gündemimizde…

Piyasaların daraldığı dönemde özellikle ihracatın öneminin ortaya çıktığını ve bilezik takı grubunun diğer takı gruplarına göre çok az ihraç edildiğini hatırlatan Özgür; “Arşa Gold olarak artık ihracatı ciddi ciddi düşünmeye başlıyoruz. İlk adım olarak Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yer alan Türk kuyumculara bileziklerimizi sunmanın planlarını yapıyoruz. Ne üretirseniz üretin ihracat artık fantezi değil bir zorunluluk haline gelmiştir” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.