AYARDA SON NOKTA “ NOKTA AYAR EVİ”

Sektörümüzün son ayar evi olan ve Darphane’den aldığı yetki belgesiyle başarılı çalışmalar yapan ve hatasız işlemleriyle kısa sürede dikkat çeken Nokta Ayar Evi; birçok atölyemizin tercihi oluyor. En son teknoloji eşliğinde uzman kadrosu ve kimyageriyle, titizlikle hassas ölçümleme yapan Nokta Ayar Evi; ‘altın ayarda son nokta’ sloganıyla faaliyetlerine devam ediyor.

 

Deneyimli kuyum ustası Ertan Karabay tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Nokta Ayar Evi; Kuyumcukent bünyesinde pek çok atölyemizin kısa zamanda tercihi oldu. Laboratuvar Teknisyeni İbrahim Koşar ve ekibi; yüksek teknolojiyi kullanarak hatasız ölçümler yapıyorlar. Nokta Ayar Evi firma sahibi Ertan Karabay; yaklaşık 30 yıl kuyumculuk mesleğini icra ettikten sonra, yeni bir açılım adına ayar evi hizmeti sunmaya başladıklarını, bu alanda uzman arkadaşlarının yönlendirmeleriyle kısa zamanda, işinin uzmanı ekibiyle önemli mesafeler aldıklarını söyledi.

Bir numuneden 3 farklı parça alarak sonuç elde ettiklerini, hızlı raporlamadan ziyade hatasız ölçüme önem verdiklerinin altını çizen Ertan Karabay; “Darphaneden aldığımız yetki belgemiz ile ihracat yapan firmalarımızın ayar ölçümlerini de yapıyoruz. Yaptığımız bu ölçümler Dünyanın çok farklı noktalarında kabul ediliyor” dedi.

Son dönemde kendilerine gelen takoz altında düşük ayar olaylarına sıklıkla rastladıklarını belirten Karabay; “Ne yazık ki altın fiyatlarının arttığı dönemde düşük ayarlı ürünlerin sayısı artıyor. Bu tip ürünleri yapmak ustalık ister ve merdiven altında, kuyumculuk mesleğinin içinde gelen kişiler tarafından yapıldığını düşünüyoruz. Her geçen gün ürün ayarı daha da önem kazanıyor” diye konuştu

İstanbul’da hizmet verdikleri onlarca markanın yanısıra Anadolu’dan da yavaş yavaş ölçüm talebi geldiğini belirten Ertan Karabay; ayar ölçümünün çok hassas bir iş olduğunu, ithalat ve ihracat yapan firmaların rüştünü ispat etmiş, Darphane tarafından yetki belgesi verilmiş ayarevleriyle çalışmasının son derece önem teşkil ettiğini ifade etti. Maden analizinde kullanılan kimyasal ve malzemelerin kalitesinin de son derece mühim olduğunu, sağlıklı sonuçlar için en iyi test malzeme ve ekipmanlarını kullandıklarını vurgulayan Karabay; “Yaptığımız iş çok ciddi hassasiyet isteyen bir çalışma alanına sahip. Firmalar, ayarevi seçimi yaparken çok dikkatli olmalılar” açıklamasıyla sözlerini noktaladı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.