ATÖLYESİNİ BAŞTAN SONA YENİLEYEN “MAMUŞ KUYUMCULUK” YENİ YILA YENİ HEDEFLERLE GİRİYOR

Kuyumcukent’in ilk atölyelerinden biri olan sektörümüzün öncü markası Mamuş Kuyumculuk; titiz bir çalışmanın ardından A’dan Z’ye yenilenen atölyesini hizmete soktu. Son teknoloji ile baştan donatılan, çalışan personelin çok daha sağlıklı bir ortamda bulunması adına köklü yeniliklere giden Mamuş Kuyumculuk atölyesi, yeni yüzüyle markayı ilerleyen on yıllara taşıyacak.

 

Mamuş Kuyumculuk; çağdaş ve yüksek teknolojiyi içinde barındıran yeni atölyesinde üretime başladı. Kuyumcukent’in ilk firmalarından biri olan Mamuş Kuyumculuk; ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara ve değişen taleplere daha etkin cevap verebilmek, çalışanlarının iş konforunu arttırmak adına atölyesini baştan sona yeniledi. Titiz bir hazırlık döneminin ardından, Atölyeler Bloğu 5. Katta hizmete giren yeni Mamuş atölyesi; işinin ehli kadrosuyla, yeni dönemde yeni tarzları, yeni takı gruplarını madene aktaracak.

Mamuş Kuyumculuk firma sahibi Muhammed Ali Şengül; yıllar önce hizmete giren Kuyumcukent’in bugünün üretim koşulları ve talepleri göz önüne alındığında artık yetersiz kalmaya başladığını, özellikle atölyelerdeki havalandırma sistemlerinin arzu edilen performansta olmadığını ve burada çalışanların sağlıklarının çeşitli risklerle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Zamanında yapılırken daha ucuza mal etmek yanlışının yapıldığını ve bugün itibariyle sistemlerin tekrar yenilenmesinin çok zor olduğunu kaydeden Mamuş Usta; “Atölyemizi yenilerken çok uzun yıllar verimli bir çalışma ortamının oluşmasını hedefledik. Atölyemizi A’dan Z’ye yenilesek de, mevcut merkezi havalandırma sistemine müdahale edemedik. Şu an için havalandırma sistemi tüm atölyelerimiz için yetersizdir. Biz ekstra küçük camları cephemizde tasarlayarak, ekstra havalandırma elde etmeye çalıştık” diye konuştu.

Önemli bir yatırıma imza attıklarını ve son derece modern bir üretim tesisine kavuştuklarını kaydeden Mamuş Usta; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kuyumcukent’in dış cephesinde daha fazla pencere sisteminin bulunması gerekiyor. En başta daha detaylı düşünmeliydik. Bu durum şu an ki Kuyumcukent Yönetiminin eseri değildir. Biz de dahil olmak üzere, inşaat aşamasında aldığımız yanlış kararların sonucudur. Buradaki tüm üreticilerin ciddi bir enerji kaybı bulunuyor. Yenilenen atölyemizde günün trendlerini, Dünya pazarlarının güncel taleplerini madene aktaracağız. Zamanı yakalayacağız. Ana dalımız kelepçe takı grubunda yeni çalışmalar yapacağız. Yeni atölyemiz, bir başka takı grubunun üretimine de hemen adapte olabilecek esneklik düşünülerek projelendirildi. En önemli amacımız, ürünlerimizi kullanan son tüketicinin nihai mutluluğudur.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.