“ALEX” NABZA GÖRE ŞERBET VERECEK

ÇAĞLAR “ALTININ DEĞERİNİN ARTMASI DAHA HAFİF TAKILARIN ÜRETİMİNİ ÖN PLANA ÇIKARACAK. BU TARZ TAKILAR İÇİN DAHA ÖZEL CİHAZ VE EKİPMANLAR ÜRETİCİLERİMİZE TEDARİK EDECEĞİZ”

Kuyum üreticisinin her tür teknik cihaz, makine, ekipman ve sarf malzemelerini tedarik eden Alex Makine; yeni yılla birlikte daha da hafifleyecek takılar için Lazer Kaynak Makinelerine daha fazla talep olacağını ve düşük ayarlı takılarda etkin maden kaplama solüsyon ve kimyasallarının çok daha önemli hale geleceğini ön görüyor. Bu konuda yeni açılımlara imza atacak olan Alex Makine; yılın başında sürpriz yenilikleriyle üreticinin iş hayatına büyük kolaylıklar katacak.

 

Yeni yıla girmek üzere olduğumuz şu günlerde sektör üreticilerimiz piyasa şartlarına en uygun takıları üretmek için azami gayret gösteriyorlar. Bir kuyum atölyesinin ihtiyacı olan malzeme ve makine parkurunun yaklaşık %90’ını tek başına karşılayabilen Alex Makine; yeni yılda daha hafif takılara daha fazla talep olacağını, bu bağlamda press makinelerine ve lazer kaynak cihazlarına ilginin artacağını düşünüyor.

Altın fiyatlarının son aylarda çok ciddi bir şekilde arttığını ve bu artışın devam ettiğini kaydeden Ümit Çağlar; “Takı gruplarında gramaj olarak hafifleme var. Hafif takıların üretiminde artış oluyor. Bu aşamada doğru lazer kaynak makinesi kullanımı ve etkin press makine seçimini önem arz ediyor. Hafif takılarda bu makinenin kalitesi ve kullanım uzmanlığı ürünün kalitesini olumlu veya olumsuz etkiliyor” diye konuştu.

2017 Yılı Stabil Geçti…

Bitmek üzere olan 2017 yılında işlem hacimlerinde gözle görülür bir azalma veya artış olmadığını, mevcut durumu koruma tablosunun daha çok ortaya çıktığını belirten Çağlar; “Bu yıl Irak bölgesinden taleplerde azalma oldu. İran’dan kuyum üretim ekipmanlarına artan ilgi devam ediyor. Yurtiçinde kapanan ve yeni açılan atölyeler hemen hemen yine aynı sayıda üreticinin piyasada çalışması anlamına geliyor” dedi.

Yeni yılda yeni cihaz ve ekipmanları üreticilerle buluşturmanın haricinde, mevcut üretim tekniklerine alternatif olabilecek, son teknolojiyi içinde barındıran sistemleri de ülke kuyumcusuna sunmayı planladıklarını sözlerine ekleyen Çağlar; İJS Mart Fuarı’na şimdiden sıkı bir şekilde hazırlanmaya başladıklarını dile getirdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.