3’üncü Yaşına Adım Atan “Nova Gold” Kendine Has Kalitesiyle Dikkat Çekiyor

Sektörümüze yakın zaman önce katılan Nova Gold; kısa süre içinde çok sayıda müşteri edinmeyi başardı. Yaklaşık 11 yıldır sektörümüzün önde gelen markalarında, satış pazarlama alanında deneyim elde eden, İşletme Fakültesi mezunu, genç girişimci Erdal Durukal tarafından kurulan Nova Gold; kuyumcuların hem takı ihtiyacını hem de döküm alanındaki ihtiyaçlarını tek çatı altında gideriyor. Özellikle pırlantadan tek farkı fiyatı olan tektaş yüzükleriyle dikkat çeken Nova Gold; az zamanda çok yol almayı başardı….

 

Çemberlitaş’ta 2016 yılında temelleri atılan ve son iki yıldır Kuyumcukent bünyesinde çalışmalarını sürdüren Nova Gold; son dönemde çıkış yapan yeni markalarımızdan biri olarak dikkat çekiyor. Erdal Durukal önderliğinde ticari faaliyetlerini sürdüren Nova Gold; aynı zamanda çerçeveli ve madalyon takı grubu ağırlıklı döküm hizmeti de sunuyor. Pazarlama ekibi ile İç Anadolu bölgemizde ve Sakarya, İstanbul’da yer alan kuyumculara bitmiş ürünlerini sunan Nova Gold; sektörümüzün pek çok dev markasına da teması bulunan özel koleksiyonlar yapıyor.

Nova Gold firma sahibi Erdal Durukal; sektörün önde gelen firmalarında çalışarak önemli deneyimler elde ettiğini, işletme eğitimi almasının da meslek hayatına olumlu yansıdığını söyledi.

Hayalet Kolye, Çerçeveli kültürel takılar ve tektaş yüzük gruplarında ağırlıklı üretim yaptıklarını belirten Erdal Durukal; “Tektaş ve beştaş takı grubunda çok iddialıyız. Pırlanta cilasına sahip ve pırlantadan tek farkı fiyatı olan, titiz işçilikli tektaşlarımız yoğun ilgi görüyor” dedi.

Ürettikleri takıların %20’sini ihraç ettiklerini ve kendi bünyelerinde, firmalarına özel tasarımlar yaparak markalarına özgün bir yapı sağladıklarını vurgulayan Durukal; “Sektörümüzün dev markalarına temalı özel koleksiyonlar yapıyoruz. Yaklaşan Sevgililer Günü öncesi çok sayıda hayalet kolye ve tektaş yüzük ürettik. Şu anda 5000’in üzerinde model çeşitliliğine sahibiz. Her hafta onlarca yeni tasarımımız madene aktarılıyor. Yakın zaman içinde mobil pazarlama ekip sayımızı artırarak, daha çok bölgeye ürünlerimizi sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.

2018 yılının genel durgunluğuna rağmen, doğru kararlar alarak yılı artıda kapattıklarını sözlerine ekleyen Durukal; yeni yıla iyi bir giriş yaptıklarını, kontrollü bir büyüme stratejisi ile markalarının sektör içinde sağlam bir yer edinmeyi hedeflediğini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.