2017 YILI HEDEFLERİNİ YAKALAYAN RİVA GOLD İHRACAT ORANINI %90 SEVİYESİNE ÇIKARDI

Zorlu geçen 2016 yılının ardından, 2017 yılı büyük bir merakla bekleniyordu. Son günlerini yaşadığımız 2017 yılı geride kalırken, firmalarımız yılın muhasebesini yapıyorlar. Ülkemizde hollow takı grubunun önde gelen üreticilerinden, başarılı ihracat çalışmalarıyla yakından tanınan markalarımızdan Riva Gold, yıllık karnesini açıkladı. İhracat Müdürü Onur Şahin; 2017 yılında arzu ettikleri hedefleri yakaladıklarını, işlem hacimlerinde %90 oranında ihracatın ön plana çıktığını, herşeye rağmen çok parlak geçen 2015 yılının bir tık altında verilerle yılı kapattıklarını söyledi…

 

Bir yılın daha sonuna geldik. 2017 yılının özellikle son 3 ayında ekonomik verilerde çok ciddi değişimler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Döviz fiyatları aldı başını gitti. Altın, tarihi rekorları kırdı. Peki böyle bir tablo, firmalarımızın yıl performanslarına ne kadar etki yaptı ? Yükselen döviz, ihracat yapan firmalarımıza artı mı katacak? Bu sorulara cevap veren Riva Gold Yöneticisi Onur Şahin; kuyumculuk sektöründe, işçilik hariç üretim için kullanılan giderlerin dövize bağlı olduğunu, döviz yükselmesinin aynı zamanda üretim maliyetlerinin artması anlamına geldiğini ve bu yüzden ihracatta elde edilecek yüksek rakamların şirket defterlerine yüksek kar olarak yansımayacağını ifade etti.

Yükselen altın fiyatlarıyla birlikte yine hafif takıların ön plana çıkacağını ve hollow tekniği ile üretilen takılara biraz daha fazla talep olacağını ön gördüklerini kaydeden Onur Şahin, “Yeni alyans markamız Matyani; bu yıl güzel bir çıkış yakaladı ve hem iç hem de dış pazarda kendisine yer edinmeye başladı. Yüksek kaliteli ve mukavemet gücü yerinde hafif takılar yapmak adına, teknolojiden etkin bir şekilde faydalanıyoruz. Başarıyla geçen bir yılın ardından yeni yılda yepyeni modellerle çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Matyani Alyans Hafifliğiyle Piyasaya Ağırlığını Koyuyor…

Geçtiğimiz yıl piyasaya ilk kez sundukları Matyani Alyans’ın bu yıl çok daha geniş kitlelere ulaştığını, yurtiçinde ve yurtdışında ayrı ayrı mobil pazarlama ekipleriyle birebir kuyumcuları ziyaret ettiklerini kaydeden Şahin; “Yüksek kaliteli ve çok hafif Matyani Alyans ürünleri kısa sürede büyük ilgi gördü. Riva Gold’un içinden doğan Matyani; Riva’nın yüksek teknolojisinden ve işinin ehli uzman kadrosundan maksimum oranda faydalanıyor. Önümüzdeki yıl Matyani’nin yepyeni modelleriyle alyans piyasasında çok daha büyük pay alacağına inanıyoruz” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.