20 YAŞINA BASAN BEZEK TECRÜBESİYLE FARK YARATIYOR

Gümüş zincir20 YAŞINA BASAN BEZEK TECRÜBESİYLE FARK YARATIYOR

 

Gümüş takı sektörünün önde gelen üreticilerinden Akgün Silver’ın zincir markası Bezek, 20 yıldır yüksek kaliteli üretimine aralıksız devam ediyor. Özellikle Akgün’ün bünyesine katıldıktan sonra ivme kazanan Bezek; zincir takı grubunda “Made In Turkey” kaşesiyle Dünyanın çok çeşitli ülkelerindeki taleplere karşılık veriyor.

Yaklaşık 6 sene önce Akgün Silver’ın bünyesine katılan Bezek Zincir, kısa süre içinde büyük bir gelişim göstererek hem yurtiçi hem de yurtdışında aranan ve tercih edilen bir konuma yükseldi. Çok ciddi bir revizyondan geçen ve en ileri teknoloji ile üretim bandı yenilenen Bezek; usta eller sayesinde, yüzlerce farklı modeliyle bugün hem ülkemizde hem de yurtdışında aranan bir marka konumunda. Bezek markasının Akgün ailesine katılmasıyla birlikte zincir alanındaki dışa bağımlılığın tamamen ortadan kalktığını, zincir üretiminde çok ciddi tecrübenin ve yüksek kalitenin daha da ileri götürüldüğünü belirten Akgün Silver Genel Müdürü Halit Ağca; “Bezek markasının bize dahil olmasıyla birlikte büyük bir kabuk değişimi yaşadığını görmekteyiz. 2008 krizinin yoğun olduğu bir dönemde Bezek markasının bize katılması, önemli bir başarıdır. Bezek; yıllar içinde Akgün’ün etkin yurtiçi ve yurtdışı satış kanallarıyla çok daha büyük kitlelere ulaştı. Tam kapasite ile çalışan Bezek markamız, ürettiği zincirleri en yüksek kalite eşliğinde en uygun fiyat politikasıyla piyasaya sunmayı başarmaktadır.” diye konuştu.

Bezek Altın zincirZincir üretim kapasitesini arttırmak için sürekli yeni makinelerle takviyede bulunduklarını kaydeden Ağca, “Üretimimizin büyük bir oranı gümüş zincir olmakla birlikte, son dönemde altın yarı mamül zincir üretiminin de giderek artan bir ivmesi var. Türkiye’nin Dünya çapında özellikle mücevher, gümüş ve zincir üretiminde çok olumlu bir itibar artışı yaşıyor. Made In Turkey, bahsettiğim ürün gruplarında yurtdışında büyük saygı görüyor” dedi. Zincir üretiminde ileri teknolojiye sahip makinelerin etkin bir şekilde kullanılmasının çok önemli olduğuna dikkat çeken Ağca, bu konuda uzman başarılı teknisyenlerin bünyelerinde yer aldığını ve yeni teknolojiyi anında üretim parkuruna hızla geçirdiklerini de ifade etti.

Pırlantalı Mücevher İhracatında 7.’lik Süprizi

Yıllardır gümüşten mamül takı ihracatında sürekli ilk 3’te kendine yer bulan Akgün Silver; şimdi de ilk kez “Pırlantalı Mücevher” kategorisinde dereceye girdi. Genel Müdür Halit Ağca; firmalarında pırlantalı ürününün çok az bulunduğunu, bu bağlamda elde ettikleri derecenin bu kadar çok sayıda pırlanta markasının yanında şaşırtıcı olduğunu söyledi. Ağca; bir gümüş markasının bu kategoride dereceye girmesinin Türkiye’de bir ilk olduğunu da sözlerine ekledi.1 056

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.