10’UNLA YOLA ÇIKANLAR 10’DAN ASLA VAZGEÇMİYOR “BİLEZİĞİN USTASI ARŞA GOLD 10 YAŞINDA”

Bilezik takı üretiminin usta ismi Mustafa Kemal Özgür ve kardeşi Ekrem Özgür tarafından 10 yıl önce kurulan Arşa Gold; az ve öz sayıdaki müşteri grubuyla, kontrollü bir şekilde büyüyerek geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Marmara bölgesi ve Karadeniz’de belirli sayıda kuyumcu ile çalışan Arşa Gold; çalıştığı kuyumcu dostlarını iş ortağı olarak görüyor. Kuyumcunun satışlarını yakından takip eden ve bilezik satışlarının artması için tüm tecrübesini, fikirlerini müşterisiyle paylaşan Arşa Gold; bilezikte birçok ilke imza atan yenilikçi kimliğiyle de sektörümüzde yakından tanınıyor…

 

Bu yıl itibariyle mesleğinde 44 yılı geride bırakan bilezik ustası Mustafa Kemal Özgür tarafından kurulan ve ardından kardeşi Ekrem Özgür’ün katılımıyla hedeflerini büyüten Arşa Gold; özellikle belli başlı illerimizde etkin çalışmalar ortaya koyarak sistemli ve başarılı ticari faaliyetler sürdürüyor. 22 ayar bilezikte çok geniş bir ürün çeşitliliğine sahip olan Arşa Gold; anonim modellerin üretiminin yanısıra kendisine has, işçiliği çok zahmetli özgün tasarımlara da cesaretle imza atıyor. İstanbul Vizyon Park’ta geniş bir üretim atölyesinde çalışmalarına devam eden Arşa Gold; bombeli modeller başta olmak üzere pekçok bilezik alanındaki yeniliklere imza atmasıyla tanınıyor.

Firma ortağı Ekrem Özgür; markalarının hep ilkleri gerçekleştirme cesaretiyle işini icra ettiğini, tüm hayatlarını adadıkları ve büyük bir aşkla yaptıkları bilezik üretiminde kendilerini çeşitli sınırlar içine sokmadıklarını ifade ediyor.

Ekrem Özgür; markalarının kontrollü bir büyümeyi tercih ederek, Marmara bölgesi ağırlıklı olarak belirli sayıda ilde kuyumcularla çalışma içinde bulunduğunu, yeni müşteri edinme konusunda çok seçici davrandıklarını ve şu an için yaklaşık 145 civarında kuyumcu ile çalıştıklarını söyledi.

Adapazarı, İzmit, Gölcük, Trabzon, Bursa, İstanbul, Bilecik ve Eskişehir’deki kuyumcular ile çalışan Arşa Gold; ağırlıklı olarak CNC modelleri yapıyor ve sadece 22 ayar tel ve mega bilezik üretimi gerçekleştiriyor. Bombeli bilezik ve 6 cm genişliğindeki dev bilezikleri ilk üreten marka olarak bilinen Arşa Gold; yıllardır birbirini yakından tanıyan kemikleşmiş uzman bir kadro ile çalışmalarını sürdürüyor.

Müşteri ilişkilerine çok büyük önem gösterdiklerini belirten Özgür; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kapalıçarşı’da markamızın toptan satış ofisi bulunuyor. Bazen müşterilerimiz kendileri gelip mağazamızdan ürün alıyorlar. Her hafta tüm müşterilerimizi düzenli ziyaret ediyoruz. Yeni müşterilerimizi portföyümüze katarken çok seçici davranıyoruz. Ciddi referanslar olmazsa çalışma yapmamız zor. Bizim fiyatlarımız değerli rakiplerimize göre az da olsa pahalı olabilir. Kaliteli üretim, etkin hizmet anlayışımız, yenilikçi çizgimiz ve tüm bunların ötesinde kuyumcu dostumuzun mevcut bilezik satışlarını her yıl arttırmak gibi bir kaygı taşımamız bizi rakiplerimizden ayıran unsurlar. Biz her kuyumcumuzun satışlarını yakından takip eder, piyasa ve bölge analizi yaparız. Satışlarda düşüş olursa nedenlerini masaya yatırırız. Bize ilk başlarda birkaç milyem fazla işçilik ödeyen kuyumcu dostumuz, kısa sürede artan satışlarıyla çok karlı bir iş ortaklığı yapmış olduğunu anlıyor. 10 yıllık süre içinde 3500 model sayısıyla geniş bir ürün arşivine sahibiz. İstendiği anda istediğimiz zamandaki modeli tekrar müşterimize sunabilecek, koordinasyon ve alt yapıya sahibiz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.