ФРАНКО ЛЮБИТ ОЧЕНЬ (FRANCO’YU ÇOK SEVİYORLAR)

İtalyan & Türk ortak yapımı olan, kendine has çizgisiyle rakiplerinden ayrılan Franco Fontana hem ülkemizde hem de yurtdışında birçok ülkede el üstünde tutuluyor. Özellikle Rusya, Baltık ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerde geniş bir pazara sahip olan Franco Fontana; bölge insanı tarafından çok seviliyor. Son dönemde Rus ekonomisinde belirli bir düzelme olması, bu yılki ihracat rakamlarına olumlu yansıyor…

 

Bu yıl itibariyle 11. yaşını kutlayan ve İtalyan & Türk kuyum ustalarının birbirinden özel tasarımlarını markasıyla Dünyaya sunan Franco Fontana; Dünyanın en büyük ülkesi olan geniş bir nüfusu barındıran Rusya’da, başarılı çalışmalar ortaya koyuyor. Rusya, Baltık Ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlerde ısrarla aranan markamız Franco Fontana’nın bu yıl ki ihracat karnesi gayet iyi verilere sahip.

Franco Fontana Toptan Satış Mağaza Müdürü Kerem Esenlik; Rus pazarına yıllardır giriş yaptıklarını, bölgenin en önemli toptancılarıyla çalışarak, onlarca Rus şehirlerinde ürünlerinin kuyum ve mücevher mağazalarında yer aldığını söyledi.

Özellikle Rus pazarında markalarının öne çıktığını, bölge insanının zevklerini çok iyi etüt ederek, özel tasarımlarla beğeni topladıklarını kaydeden Kerem Esenlik; “Rus pazarında uygun fiyat önemli bir etken. Aynı zamanda Arap kadınları gibi Rus bayanlar da gösterişli ve parıltılı takılar tercih ediyorlar. Çok daha önceki yıllarda Rus pazarındaki satışlarımız büyük rakamlara ulaşıyordu. Eski günlerimizde olmasak da yine de bu yılı iyi geçirdiğimizi söyleyebiliriz” diye konuştu.

Rusya’nın haricinde, markalarının Letonya, Ukranya, Beyaz Rusya, Estonya, Kırgızistan, Türkmenistan, Azerbaycan, Gürcistan, Özbekistan gibi ülke pazarlarında da etkin çalışmalar yaptığını kaydeden Esenlik; “Yılda birkaç kez bölgedeki müşterilerimizi ziyaret ediyoruz. Onlar bizden beklentilerini not alıyoruz. Yeni tasarımlarımızda müşterilerimizden aldığımız bilgiler bize önemli referans oluyor” dedi.

Yakın zaman önce vitrinlerine giren 2018 Summer Collection modellerinin neredeyse tamamen bittiğini ve gösterilen ilgiden dolayı çok memnun olduklarını sözlerine ekleyen Esenlik; bu yıl hareketli geçen iç turizmin de işlerine olumlu yansıdığını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.