Kontrollü büyümenin Kahramanmaraş’taki en güzel örneği “MAR-İŞ Kuyumculuk”

Kahramanmaraş’ın yükselen yıldız üreticilerinden biri olan MAR-İŞ Kuyumculuk; istikrarlı ve kontrollü gelişimiyle, birçok genç markaya örnek olacak stratejiler ortaya koyuyor. Deneyimli kuyum ustası Mahmut Köse tarafından 11 yıl önce kurulan MAR- İŞ Kuyumculuk işinin ehli yaklaşık 50 çalışanıyla geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Ülkemizin birçok ilindeki kuyumcuların vitrinlerinde yer bulan MAR-İŞ; kaliteye ve özgün dizayna değer verenlerin bir numaralı adresi oluyor…

Kahramanmaraş Altınşehir Kuyum Üretim Kompleksi’nde yaklaşık  800 m2 büyüklüğünde atölyesinde takı üretimi gerçekleştiren MAR-İŞ Kuyumculuk; deneyimli kadrosuyla alyans ve klasik bilezik hariç tüm takı gruplarında üretim gerçekleştiriyor. Fusion dahil olmak üzere kuyum üretiminde kullanılan tüm tekniklere vakıf olan ve ileri teknoloji ile donatılan MAR-İŞ; kadrosundaki İstanbul kökenli kuyum ustaları ve tasarımcılarıyla dikkat çekiyor.

Markanın cana yakın, deneyimli Genel Müdürü Cengiz Saka; tam bir takım çalışmasının ortaya konduğu atölyelerinin kontrollü bir şekilde büyüdüğünü, ülkemizin önde gelen markalarının, seçkin kuyumcuların ürünlerini güvenle satın aldıklarını ifade ediyor.

1 yıldır Altınşehir’de üretim faaliyetlerine devam ettiklerini kaydeden Cengiz Saka; açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Altınşehir; Kahramanmaraş kuyumculuğunu sürekli ileriye doğru itiyor. Biz 4 farklı takı tasarımcısı ile çalışan ve sürekli yeni modeller üreten bir firmayız. İstanbul’un önde gelen usta ve tasarımcılarını şirket bünyemize transfer ettik. MAR-İŞ’e gelecek ile ilgili somut hedefleri olan, deneyimli arkadaşlarımızın bize katılması gücümüze güç kattı. Başta İstanbul olmak üzere ülkemizin birçok farklı noktasındaki kuyumculara ürünlerimizi sunuyoruz. Fiyatıyla değil kalitesiyle ve özgün tasarım anlayışıyla öne çıkan MAR-İŞ; daha çok istihdam yaratarak, ülke ekonomisine katkı sağlayarak geleceğe emin adımlarla ilerliyor.”

Ülkemizin farklı coğraflarına, bölgelerinin uzmanı seçkin çantacılar ile ürünlerini ulaştırdıklarını kaydeden Saka; “Yeni yıl ile birlikte İstanbul Jewellery Show’a katılmayı gündemimize aldık. Kendi branşımızda ısrarla aranan bir Dünya markası olma hedefimiz var. Yakın zaman dilimi içinde takı ihracatında da söz sahibi olmak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.