Kısa bir aranın ardından “Ekol” hizmetinizde

Yaşanan pandemi günlerinin ardından sektörümüzün köklü markalarından Ekol Kuyumculuk; çarşıda bulunan 22 ayar, 14 ayar ve pırlanta toptan satış mağazalarını hizmete soktu. Yaklaşık 70 günlük bir aranın ardından 1 Haziran’da kapılarını açan Ekol Kuyumculuk; çok sayıda yeni modelini ilk kez kuyumcuların beğenisine sunuyor….

Korona virüs salgını nedeniyle ertelenen İstanbul Jewelery Show; sezonun yeni tasarımlarının alıcılarla buluşmasını engellemiş oldu. Kapalıçarşı’nın girişinde 3 büyük mağazasıyla bir kuyumcunun ürün ihtiyacına tek çatı altın cevap veren Ekol; normalleşme süreciyle birlikte, Kapalıçarşı’nın faaliyete geçmesiyle eş zamanlı olarak kapılarını araladı.

Ekol Kuyumculuk 22 Ayar Mağaza Müdürü Ercan Zeren; Korona virüs felaketi nedeniyle birçok sektörün olduğu gibi kuyumculuk sektörünün de durma noktasına geldiğini, uzun bir sürenin ardından perakende kuyumcularının toptancılara ve üreticilere ihtiyaçlarını gidermek için ziyaretlerini yoğunlaştıracağını ifade etti.

Fuar öncesi birçok yeni tasarımı madene aktardıklarını fakat bu yeni tasarımları müşterilerine gösterme fırsatı bulamadıklarını kaydeden Ercan Zeren; “Biz ağırlıklı olarak iç piyasaya hitap ediyoruz. Yeni modellerimizi, hem iletişim kanallarımızla hem de toptan satış mağazalarımızla hızla müşterilerimize ilettik ve ileteceğiz. 14 ayar ve Ekol Pırlanta mağazaları da aynı şekilde iç piyasadaki müşterileriyle zaten sıcak temas halindeler. 1 Haziran itibariyle çok özlediğimiz işimize ve değerli müşterilerimize tekrar kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. En yeni modellerimizi vitrinlere taşıdık” diye konuştu.

Ekol Kuyumculuk 14 Ayar Mağaza Müdürü Cengiz Karanfil’de yaptığı açıklamada, bu yıl hafif modeller üretmek için ekstra gayret gösterdiklerini, yüksek altın fiyatları ve yaşanan pandemi nedeniyle aldıkları bu kararın çok doğru sonuçlar doğuracağını söyledi.

Ekol Mücevher Pazarlama Direktörü Kadircan Kameroğlu; çarşıda bulunan mücevher mağazalarının zengin ürün çeşitliliğiyle, bölgenin en gözde toptan satış noktası olduğunu hatırlatarak, “Tarihte ilk defa Kapalıçarşı ve biz müşterilerimizden bu kadar uzak kaldık. Müşterilerimiz yeni modellerimizi görmek için mağazamıza gönül rahatlığıyla gelebilirler. Tüm sağlık önlemlerine ve ürün sunum kurallarına uygun bir şekilde çalışacağız” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.