Kalze takılar denince 8 yıldır hemen onun ismi akla gelir “Kabaloğlu Kuyumculuk”

Hemen hemen bütün mesleki kariyerlerini kalze takı grubuna adayan Selçuk, Mustafa Kabal kardeşler son 8 yılda, Kabaloğlu Kuyumculuk markalarıyla bu önemli ürün grubunda yüzlerce tasarımı madene aktardı. İtalya’da doğan kazze takısına çok farklı yorumlar katan, kendi özel tarzını ortaya koyan, tüm ihtiyacı olan yarı mamülleri kendi atölyesinde üreten Kabaloğlu Kuyumculuk; ürettiği her 3 takıdan 2’sini ihraç eder konuma ulaştı….

Son yıllarda popülerliği hiç azalmayan takı gruplarından biri olan Kalze takılar; ülkemizde çok sayıda atölyede başarıyla üretiliyor. Bu takı grubunun ilk üreticilerinden olan Kabaloğlu Kuyumculuk; yüzde yüz özgün çizgisini yıllardır başarıyla piyasaya sunuyor. Ağırlıklı olarak dorika ile kombin olan kalze takılar; 2022 yılında da yüksek satış rakamlarıyla kuyumcuların yüzünü güldürdü.

Kalze takı grubunda yüksek kalite ve özgün tasarım açısından her tür rekabete açık olduklarını ve yıllar içinde değerli üretici dostlarıyla yaşadıkları tatlı rekabetin sonucunda hiç kaybeden olmadığını ve sektörümüzün kazandığını belirten Kabaloğlu Kuyumculuk firma ortağı Selçuk Kabaloğlu; “Fiyat rekabetine ilk günden beri uzak olduk. Bizim her zaman bir kırmızı çizgimiz oldu. Fiyatımız da piyasadaki duruşumuzda hep net olmuştur. Tasarım ve kalite yarışında ise her zaman varız. Zaten yıllar içinde gördük ki; önceliği fiyata verenler değil kaliteye ve tasarıma odaklananlar ayakta kalıyor” dedi.

İstanbul Vizyon Park’ta yoğun teknoloji eşliğinde kalze takı üretimi yapan Kabaloğlu Kuyumculuk; uzman kadrosuyla bu takı grubunu hem yurtdışına hem de yurtiçine başarıyla taşıyor.

Selçuk Kabal; yaklaşık 2000’e yakın farklı kalze takılar madene aktardıklarını, titiz işçilikle üretilen Kabaloğlu Kalze takılarının her bir modelinin piyasaya çıkmadan önce belirli bir süre son tüketici tarafından teste tabi tutulduğunu vurguluyor.

Özellikle dorika ile kombin olan kalze takılarının her yaş grubundan ve her coğrafi bölgeden tüketicisi bulunduğuna dikkat çeken Kabal; “Bizim müşterilerimiz görünümü değişmeden mevcut takının %40 daha hafif üretilmesini talep edebiliyorlar. Biz de özel formülümüz eşliğinde, mukavemet gücünü kaybetmeden takılarımızı daha hafif üreterek yüksek altın fiyatlarıyla mücadeleye destek veriyoruz” diye konuştu.

Takı tasarımlarını bizzat kendisinin yaptığını ve ekibiyle çok uyumlu bir çalışması bulunduğunu sözlerine ekleyen Selçuk Kabal; kurulduğu günden buyana hep aynı kadroyla çalışmalarını yürüttüğünü ve tüm çalışanlarının kalze takısını Kabaloğlu çatısı altında öğrendiklerini gururla dile getiriyor.

Kabaloğlu Kuyumculuk yeni yıl ile birlikte çok sayıda yeni tasarımını da masaya yatırıyor. İlk kez İstanbul Jewellery Show’a katılacak olan deneyimli firma; Mart ayındaki fuarda Kalze takıların daha önce yapılmamış çok orijinal, farklı tarzlarını fuar stantlarında sergileyeceklerini müjdeledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.