İstanbul havası alan “Reham Jewellery” imzalı takılar yurtdışında ilgiyle karşılanıyor

Dubai’nin ünlü markalarından biri olan Reham Jewellry; yılın başında sektörün kalbinin attığı Çemberlitaş Şeref Efendi Sokak No17’de, 4 katlı büyük bir binada hizmet sunmaya başlamıştı. Öğrendiğimiz güncel bilgiler eşliğinde; tamamı İtalya’da 38 farklı atölyede üretilen Reham Jewellery takıların %80’i İstanbul ofisinde çok kısa bir süre kaldıktan sonra Dünyanın çeşitli ülkelerine ihraç ediliyor. 14 ve 18 ayar üretilen, bol çeşitleri bulunan yüzlerce yeni tasarım İstanbul’da kısa bir mola verip Dünya turuna devam ediyor….

 

Dünyanın önde gelen kuyum markalarından biri olan Reham Jewellry; İstanbul’daki showroomu üzerinden Dünyanın farklı coğrafyalarına ürünlerini sunuyor. Tamamı İtalya’da üretilen ve 38 farklı atölyenin, farklı tarzlarını bünyesinde barındıran Reham; ihracat rakamlarıyla da dikkat çekiyor. Markanın İstanbul’a gelen her 100 ürününden 80’ni ihracata yönlendiriliyor.

Reham Jewellry; Fatih Demireller ve Omar Hebri ortaklığı ile başarılı çalışmalara imza atarken; yurtdışındaki alıcıların farklı zevklerine hitap edecek çeşitliliğiyle öne çıkıyor. Firma ortağı Fatih Demireller; ihracat çalışmalarında farklı bölgelere hitap etmek isteyen firmaların ürün çeşitliliğini en üst seviyeye çıkarması ve her pazarın farklı beklentisine yanıt verebilecek gücünün bulunması gerektiğine dikkat çekiyor.

Reham Jewellery öncesindeki çalışmalarda belirli bir markaya bağlı olmanın zorluklarını yaşadıklarını şimdi ise onlarca farklı atölyenin, farklı bakış açılarını yakalayarak kendilerine avantaj elde ettiklerini belirten Fatih Demireller; “Yeni konseptimiz ile adeta küçük İtalya’yı çarşıda oluşturuyoruz. İtalya’nın önde gelen yaklaşık 38 üreticisinin, ürünleri markamız çatısı altında pazara sunuluyor. Seçtiğimiz üreticilerin birçoğu yakından tanınan popüler İtalyan markalar ve ünlü atölyelerden oluşuyor. Bazıları da çok fazla ülkemizde görülmeyen tarzlarıyla, alternatif arayanlar için çok güzel tercih olacak” diye konuştu.

Demireller; ülkemiz üzerinden Dünyanın farklı noktalarına ihracat yapmanın oldukça kolay olduğunu ve hükümetin ihracat konusunda çok yardımcı olarak, birçok bürokratik engelin ortaya çıkmasına mani olduğunu sözlerine ekleyerek; “Devletimize teşekkür etmek istiyorum. Ülkemizin ihracat açısından ciddi avantajlar sunması, Reham Jewellery gibi bir Dünya markasının İstanbul’da yatırım yapmasına vesile olmuştur. Kolaylaştırıcı yaklaşımlar, önümüzü açan uygulamalar bizi ekstra motive ediyor. Önümüzdeki dönemde ülke ihracatı rakamlarında biz de önemli katkılar sağlamayı ve derece elde etmeyi planlıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.