Her Taşın Hayalini Kurduğu Yuva “Apel İş Montür” Yeni Modellerini Gururla Sunar

Ülkemizin önde gelen montür üreticilerinden Apel-İş Kuyumculuk; yaz mevsimine girdiğimiz ve yavaş yavaş normalleşme sürecine adım attığımız dönemde birçok yeni tasarımını vitrinlerine taşıyor. İstanbul Jewelery Show’un iptal olmasıyla yeni tasarımlarını yaz mevsimine kaydıran Apel İş; yine işini büyük bir aşkla yaptığını modellerine yansıtıyor…

Binlerce farklı model çeşitliliğiyle, müşterilerine geniş ürün arşivi sunan Apel-İş Kuyumculuk; İJS’nin iptalinin ardından birçok yeni tasarımını rötarlı da olsa vitrinlerine taşıdı. Koronavirüs felaketinin etkileri tüm Dünyada sürmekle birlikte yavaş yavaş hem ticari hem de sosyal hayat normalleşme adımları atıyor.

Fuarda sergileyemedikleri pekçok modeli biraz geçte olsa, toptan satış mağazalarındaki vitrinlerine taşıdıklarını belirten Apel İş firma ortağı Piyer Sivaslıoğlu; “Yeni tasarımlarımızda yine özgün çizgiler yakalamayı hedefledik. Erkek yüzüğü alanındaki boşluğu dolduracak çalışmalar da yaptık. Her zaman söylüyorum montür tasarımı, bir takı tasarımına göre daha zor. Montür tasarlarken, tasarımcı ürünün bitmiş halini önce hayal edecek ve bütünden geriye doğru gelerek montürü tasarlayacak. Ayrıca montür tasarımında, tasarımın üretime uygunluğu ve taşıyacağı taşın milimetrik açıları, takının kullanım esnasındaki ergonomisi gibi birçok detayın tek tek ele alınması gerekiyor” diye konuştu.

Yılın ikinci yarısından ümitli olduklarını belirten Piyer Sivaslıoğlu; “Yurtdışında arzu edilen canlanmanın tam olarak ne zaman başlayacağını bilmiyoruz. Amerika’dan iyi sinyaller alıyoruz aynı zamanda Arap pazarı oldukça durağan bir konumda” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.