Her takının olmak istediği kalite “BİLKA”

Kurulduğu günden buyana mesleki etik değerlere büyük önem veren, müşterisine verdiği sözü zamanında yerine getirme prensibine sıkı sıkıya bağlı olan Bilka Kuyumculuk; hem iç hem dış piyasa da büyümeye devam ediyor. Son yıllarda Arap Yarımadası’nda geniş bir müşteri portföyü edinen Bilka; özellikle esnek üretim yapısı ve hızlı servis anlayışıyla birkaç adım öne çıkıyor…

 

Sektörümüzün tecrübeli ve dinamik markalarından Bilka Kuyumculuk; başarılı ihracat çalışmalarıyla, sektör içinde yaşanan genel durgunluğu fazla hissetmeyen nadir markalarımızdan birisi. Deneyimli kuyum ustası Yasin Sever liderliğinde gelecek hedeflerine kararlılıkla ilerleyen Bilka; Arap Yarımadası’nın aranan Türk markalarından olmanın gururunu yaşıyor. Sudi Arabistan, Yemen, Katar, Umman, Ürdün; Dubai, Kuveyt gibi bölgelerde müşterileri bulunan Bilka; müşterilerinin isteklerini çok iyi dinliyor ve onların taleplerine uygun özel üretim gerçekleştiriyor. Bilka Kuyumculuk Firma Sahibi Yasin Sever; markalarının Türkiye’de daha çok klasikleşen ve en az birkaç yıl satış grafikleri üst düzeyde olan belirli ürün gruplarına konsantre olduğunu, yurtdışına ise her tarza hitap edecek, çok farklı takılar üreterek iki farklı profil çizdiklerini ifade ediyor.

‘Hayır’ ve ’Olmaz’ cevaplarının Bilka’da asla dile getirilmediğini vurgulayan Yasin Sever; “İşine aşık ve yıllarca birlikte çalışmış bir kadronun avantajını üretimin her kademesinde yaşıyoruz. Şu an için üretim kapasitemizi en üst düzeyde kullanıyoruz. Ayrıca toplam işlem hacmimizin büyük bir bölümünü ihracata yönlendiriyoruz. Bilka ile bir kez çalışan, sürekli çalışmaya başladığı ve bizden vazgeçmediği için her gün daha fazla yabancı müşteri ediniyoruz” diye konuştu.

Bilka’nın yurtdışında kesinlikle fiyat avantajıyla ön plana çıkmadığını, ortaya koydukları yüksek kalitenin net bir fiyatının olduğunu belirten Sever; “Hızlı servis, verilen sözün şartlar ne olursa olsun zamanında yerine getirilmesi, her tarz model yapabilme gücü ve ürünümüzün uzun yıllar sorunsuz kullanımı, yabancı müşterilerimizin bizi tercih etmesinin en büyük sebepleridir” dedi.

Gelip geçici işler içinde olmadıklarını, günü kurtarmayı değil geleceğe odaklanmayı sürekli şirket felsefelerine yerleştirdiklerinin altını çizen Sever; “Biz ticaret yaptığımız müşterilerimizin adeta bir iş partneri, çözüm ortağı olarak hareket etmeyi tercih ediyoruz. Tesadüfi çalışmalar ve geçici ticaretin hiçbir zaman peşinde olmadık. Aynı kişilerle defalarca çalışmayı hedefledik. Çok şükür bugüne kadar hem içte hem de dışta bizimle çalışanların yüzde yüze yakınının devamlılığı olmuştur. Bugün itibariyle ihracat hedefi kendisine belirlemeyen markalarımızın büyük mesafeler kat etmesi ve sadece yurtiçine bağlı çalışarak çok büyük başarılar yakalaması imkansıza yakındır” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.