“Hafif takılar üretmek isteyenlerin navigasyonunda Haxer Makine var”

Pandemi döneminde, krizin ortasında Dünyaya gelen Haxer Makine; kısa sürede hızla yükseliş elde eden makine üreticileri arasında dikkat çekti. Henüz çok yeni olmasına rağmen İJS’nin Ekim ayağına da katılan ve burada başarılı sonuçlar elde eden Haxer Makine; yüksek altın fiyatları karşısında hafif takılar üreterek işlerine devam etmek isteyen kuyumcuların yakın dostu oluyor. İşini değil ürünleri hafife alanlar Haxer kalitesinde kendisini buluyor…

 

Hakan, Hasan ve Serkan Yıldırım kardeşler tarafından kurulan Haxer Makine; başarılı bir yılı geride bırakıyor. Şarnel ve hallow takı grubu üretmek isteyenler için yüksek kaliteli yerli makineler üreten Haxer; özellikle yükselen altın fiyatlarının da etkisiyle birçok atölyenin hafif takı üretme stratejisine net yanıtlar veriyor.

Haxer Makine firma ortağı Hakan Yıldırım; 2021 yılını çok yoğun mesai harcayarak, son derece verimli bir şekilde geçirdiklerini, çok sayıda atölyenin markalarını tanıdıktan sonra şarnel üretimi için harekete geçtiklerini söyledi.

Şarnel takı üretimi için gereken tüm makineleri üreticiye sunduklarını ve sadece belirli bir ürün grubuna uzmanlaşmalarının avantajını yaşadıklarını kaydeden Hakan Yıldırım; “Pandemiyle birlikte birçok farklı ülkede kuyum üretimi hız kazandı. Açıkçası kuyum üretimi yapacak olan yabancılar Türk makine üreticilerini kolaylıkla tercih ediyor ve kaliteli makinelerimize güveniyorlar. Şu anda üretimimizin yarısından fazlası yurtdışına gidiyor” dedi.

Artan altın fiyatlarıyla birlikte hafif olarak üretim yapılabilen fusion ve şarnel takı üretim tekniklerinin tüm Dünyada ve ülkemizde ön plana çıktığını vurgulayan Yıldırım; “Bu süreç içerisinde üretim parkurunda değişikliğe giden şarnel, hallow takılar üretmek isteyenler oluyor. Sadece Haxer Makineleri; alarak eksiksiz bir şarnel takı üretim atölyesi kurulabiliyor. Beklentimizin çok üstünde başarılı bir İJS Ekim fuarı geçirdik. Şimdiden İJS’nin Mart ayağını bekliyoruz. Bundan sonra İJS’nin her iki organizasyonuna da katılacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.