Güleryüzlü hizmet anlayışı….Kaldığı yerden başlıyor…

Necmi Gülcemal “Altın ile ilgili tahminimi güncelliyorum. Yıl sonunda altının gram fiyatının 450 TL olmasını bekliyorum…”

 

Pandemi günlerinin yavaş yavaş etkisini azaltmasıyla, sektörümüzün kalbinin attığı Kapalıçarşı ve çevresinde hayat normale dönmeye başlıyor. Tarihi Çuhacı Han’da hizmet sunan Gülcemal Kuyumculuk; kapısını müşterilerine araladı. Tüm sağlık önlemlerini alan, çalışanlarının ve müşterilerinin uygun şartlarda mağazada yer alması için sıkı sıkı kurallar koyan Gülcemal Kuyumculuk; en yeni modelleriyle yılın ikinci yarısına merhaba diyor…

 

1 Haziran itibariyle Kapalıçarşı’nın kapısını aralamasıyla, kuyumculuk sektörümüz yılın ikinci yarısına merhaba dedi. Oldukça zor geçen günlerin ardından yavaşta olsa normalleşme sürecine giriş yapılması ümitleri yeşertiyor. Sektörümüzün tecrübeli ismi, Gülcemal Kuyumculuk Firma Ortağı ve İKO Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Gülcemal; sektörümüzü oldukça zorlu bir dönemin beklediğini söyledi.

Özellikle yaz düğünlerinin ileri tarihe erteleneceğini, düğün yapacak olanların sadece nikah ve az kişinin katılımıyla Dünya evine girmeyi tercih edeceklerini belirten Necmi Gülcemal; “Biz kuyumcular; en yeni modellerimizle yeni hayata hazırız. Düğünler kuyum alışverişinin önemli unsurlarından birisidir. Düğünlerin azalması, kuyum alışverişlerini olumsuz etkileyecektir. Son dönemde altın takı alış ve satışı arasında çok ciddi makas oluştu. Vatandaş yastık altındaki altınlarını bu zor günlerde çıkardı. Bu makasın kısa sürede kapanmasının kolay olmayacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

Altın fiyatlarıyla ilgili başarılı tahminleriyle tanınan Necmi Gülcemal; yıl sonunda altının gram fiyatının 450 TL olacağını öne sürdü. Gülcemal; pandemi sürecinde ülkeye çok az döviz gireceğini, turizmden ülke ekonomisine katkının az olacağını kaydederek; “Böylelikle yükselen döviz fiyatları ve altının onsuyla birlikte gram altında 450 TL’nin görüleceğini tahmin ediyorum. Yine bir klasik olacak ama altın takı almak için en iyi zaman bu zaman” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.