Gram Altın sarrafiyeyi ezdi geçti

Yaklaşık 7 yıl önce piyasaya sürülen ve son yıllarda çok popüler olan, kuyumcuların en çok sattığı ürün grubu haline gelen Gram Altın; 2022 yılında sarrafiye altınlarının açık ara önünde tercih edildi. Sektörümüzün önde gelen değerli maden firmalarından Aktif Kıymetli Madenler; yüksek sayıda gram altın satışı gerçekleştiriyor. Nerdeyse has altın satışıyla yarışan gram altın, kuyumcu vitrinlerinin de en güzel yerlerinde sergileniyor. Sarrafiye altınlarının adı var Gram altının ise ağırlığı var…

 

Altın fiyatlarının azda olsa yükselişi, son dönemde özellikle yüksek işçilikli takı satışlarının temposunun düşmesine sebebiyet veriyor. Bir taraftanda altın fiyatlarının ama bugün ama yarın aniden yükselmesi bekleniyor. Şu anda birçok kişi parasını altına çeviriyor. Bu dönemde yatırım altını demek gram altın demek oluyor. Aktif Kıymetli Madenler firma sahibi Akif Sarıyer; gram altının artan altın fiyatlarının da etkisiyle son dönemde en çok talep gören ürün konumuna ulaştığını, sarrafiye karşısında üstünlüğünü gittikçe arttırdığını söyledi

Akif Sarıyer; 0.50 ve 1 gram has altın satışlarının oldukça yüksek tempoda gerçekleştiğini, sahte altın olayları karşısında gram altın üreten firmaların daha etkin, daha güvenli ambalajlama çalışmaları yaparak bu önemli konuda çözüm geliştirdiklerini ifade etti.

Gümüş Bir Gün Uyanacak Ama Ne Zaman..

Akif Sarıyer; gümüşün kilo ve ons bazında aniden bir artışa geçmesinin kesinlikle sürpriz olmayacağını ve yatırım yapan kişilerin sepetinde mutlaka gümüşün de bulunması gerektiğini vurguladı.

Sahte altın olaylarında gram altın yerine altın takıya yönelim arttı…

Her zaman sektörümüzün kanayan bir yarası olan sahte altın vakaları zaman zaman artıyor zaman zaman azalıyor. Akif Sarıyer; son dönemde sahte altınların daha çok takılarda görüldüğünü bir dönem gram altına dadanan kalpazanların, gram altında artan güvenlik tedbirleriyle birlikte bu alandan uzaklaşmak zorunda kaldıklarını söyledi.

Kuyumcukent bünyesinde kayıtdışı atölyelerin azaldığını gözlemliyoruz…

Sektörümüzde kayıt dışı çalışan, merdivenaltı olarak tabir edilen kuyum atölyelerinin bir dönem Kuyumcuken bünyesinde de çok ciddi boyutlarda görüldüğünü hatırlatan Sarıyer; “Son dönemde Kuyumcukent bünyesinde kayıtdışı atölyelerin azaldığını görüyoruz. Bu konuda etkin çalışmalar yapan herkese teşekkürlerimizi sunarız. Adil bir rekabet için herkesin adil koşullarda yarışması gerekiyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.