Gönüllere vurulan kilit “Ses Kilit & Yarı Mamul” yeni ürünleriyle müşterisinin taleplerine kayıtsız kalmıyor

Yarı mamül ve kilit ürün grubunda başarılı çalışmaları, ciddi yatırımlarıyla adından sık sık söz ettiren Ses Kilit & Yarı Mamul; son derece başarılı bir yılı geride bırakıyor. Bu yıl üretim parkurunu 2 kat büyüten, satışa sunduğu ürünlerin çok büyük bölümünü kendi atölyesinde yapan bir konuma ulaşan Ses Kilit; şimdi de Omega Simit Şarnel Kilit üretimine start verdi.

Yarı mamul üretimi ve kilit ürün grubunda hızlı bir çıkış yakalayan Ses Kilit & Yarı Mamul; kolay kolay piyasada bulunmayan Omega Simit Şarnel Kilit üretimine başladı. Farklı boylarda imal edilen Omega Kilitler; Ses Kilit’in yüksek kalitesini üzerinde taşıyor. 2021 yılını adeta bir yatırım yılı olarak kabul ettiklerini kaydeden Ses Kilit firma sahibi Serkan Konuk; “Sektörden kazandığımızı tekrar sektörümüz için harcıyoruz. Sektörümüzün ihtiyaçlarını gidermek ve yüksek kaliteli takıların üretilmesine katkıda bulunmak için satışa sunduğumuz ürünleri büyük çoğunluğunu kendi bünyemizde üretir hale geldik. Bu yıl; hem nitelikli insan gücüne hem de yüksek teknolojiye sahip makine parkuruna önemli yatırımlar yaptık” diye konuştu.

Yüksek altın fiyatlarıyla birlikte hep daha hafif ara parça, yarı mamullerin talep edildiğini kaydeden Serkan Konuk; “Yeni dönemde üretim yaparken ilk önce ürünün hafif olmasına özen gösteriyoruz. Bu dönemde ağırlıklı olarak 18 ve 21 ayar ürünler talep ediliyor. Bu da ağırlıklı olarak ihracat yapan firmaların tercihi olduğumuzu gösteriyor. Zaten böylesi sisli bir havada ne yapıp edip ihracat potansiyelimizi arttırmalıyız” dedi.

Ses Kilit & Yarı Mamül ürünlerine yabancı üreticilerin de ilgi gösterdiğini ve Kuyumcukent’te bulunan mağazalarına gelip ürünlerini teslim aldıklarını belirten Konuk; “Türkiye yarı mamül alanında çok iyi bir seviyeye ulaştı. Yurtdışında çok sayıda yeni üretici olsa da bundan çekinmemize gerek yok. Bu üreticiler hem makinelerini hem de yarı mamullerini yine Türklerden alıyorlar. Belirli ürün gruplarını üretebildikleri için yine Türkiye’den bitmiş ürün almaya devam edecekler.”

Serkan Konuk; geçtiğimiz günlerde İKO’nun denetiminde, ürettikleri kilitlerin açma kapama mekanizmasında kullanılan çelik parçaların hafifliğiyle takdir belgesi ile ödüllendirildiklerini, özellikle kilit üretiminde, ürünün sorunsuz çalışmasını sağlayacak en hafif çelik parçaların kullanılmasına büyük özen gösterdiklerini, bu konuda tüm üreticilerin aynı hassasiyeti göstermeleri gerektiğine dikkat çekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.