Fuarda öne çıkmak isteyen rotasını Berbey’e çevirdi

Birçok kuyumcu özel ve benzeri olmayan tasarımları madene aktarmak için yıllardır büyük çaba gösteriyor. Günümüzde başarılı bir takım oyunu ve doğru kişilerden destek alabilmek büyük önem teşkil ediyor. Sektörümüz köklü kalıp üretim atölyesi Berbey Kalıp; yaklaşan fuar öncesi özellikle bileklik ve kelepçe tarzı takı grubunda 200’e yakın yepyeni tasarım hazırladı. Kuyum üreticisinin kalıp ihtiyacını yıllardır başarıyla gideren Berbey Kalıp; sizin sunduğunuz ve istediğinizle yetinmiyor, bir çok farklı alternatifler hazırlayarak, hayal etmediklerinizi de sizinle buluşturuyor. Berbey Kalıp ile çalışan meslektaşlarımızın ortak özelliği; eldekilerle yetinmeyen ve alternatifleri çok seven kuyumcular olması….

Sektörümüzün köklü kalıp üreticilerinden Berbey Kalıp; Kuyumcukent’in hemen yanındaki Terziler İş Merkezi’ndeki atölyesinde yoğun bir çalışma dönemi geçiriyor. İstanbul Jewelery Show öncesi hem mevcut müşteri taleplerine yanıt veren hem de yeni tasarımlar için çaba gösteren Berbey; fuar alanında birçok markanın standında gözle görülmeyen gizli bir güç olacak. Son teknolojiyi kullanan ve işinin ehli uzman kadrosuyla sadece istenileni yapmakla yetinmeyen Berbey Kalıp; sizin düşünmediklerinizi de masaya yatırıyor. Berbey Kalıp Atölyesinin deneyimli tasarımcısı Mustafa Çiloğlu; İJS’ye geçtiğimiz Aralık ayından buyana hazırlandıklarını, yaklaşık 200’e yakın, yepyeni tasarımları hazırladıklarını söyledi.

Mevcut tasarımları firmaya özel kalıplandırdıklarını ve o kalıbın başka bir markaya verilmediğini belirten Mustafa Çiloğlu; “Sektörümüz için çok önemli bir fuar bizi bekliyor. Bileklik ve kelepçe takı grubuna ağırlık verdik ve olabildiğince hafif takılar tasarladık. Yeni tasarımlarımızın haricinde, müşterilerimizin bize verdiği kalıpların farklı versiyonlarını da hazırlıyoruz. Kısacası; işin mutfağında önemli rol üstleniyor ve en güzel modellerin hızla madene aktarılması için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu.

Çin’de meydana gelen ve Dünyaya yayılan Korona Virüsü nedeniyle, birçok sektörde üretimin artmasının gerektiğini ve bu dönemde kalıp işinin öne çıkacağını sözlerine ekleyen Çiloğlu; “Mevcut durumu etkin bir şekilde değerlendirirsek, bazı ürün gruplarında alım için yabancılar ülkemizi daha çok tercih edeceklerdir. Her krizin aynı zamanda büyük fırsatlar ortaya çıkardığını unutmayalım” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.