“Forse” Kolayını Bulsa Geline Set Olacak…

Kuyumcuların en çok sattığı takı grupları arasında ön sıralarda yer bulan forse zincir; hafif takıların klasik zinciri olmanın dışında artık farklı takı gruplarına da giriyor. Yükselen altın fiyatlarıyla birlikte Forse zincir; hal hal takılarda, tekli ve 3’lü sıra olarak bileklerde kendine yer buluyor. Hafifliğiyle birlikte yüksek altın fiyatları karşısında direnen Forse; yine vitrinleri forse ediyor….

 

Takı grupları arasında en çok satılanlar kategorisinde bilezik ve alyans ile birlikte üst sıralarda yer alan kolye, yıllardır zincir ile güzel bir ikili oluşturuyor. Son dönemde zincir, tek başına farklı takı gruplarında da kullanılmaya başlandı. Şahmeran, yüzük, küpe, hal hal ve bileklik olarak kendine yer bulan forse zincir; çok daha fazla kullanım alanıyla daha yüksek volümlü üretim süreci yaşıyor.

Forse ve Rambo zincirin önde gelen üreticilerinden Best Zincir firma sahibi Mehmet Büşra Bıyık; 2019 yılında zincir talebinde azalma olmadığını, yeni yılda forsenin farklı versiyonlarını yapmak için ciddi bir AR-GE ve yatırım planladıklarını söyledi.

Hemen hemen her kolyede, çok farklı tasarımlar olsa da kolye uçları değişik sembollere bürünse de hep aynı forse zincir ile kullanıldığını belirten Mehmet B. Bıyık; “Yine aynı forse gibi hafif ve ona yakın, farklı versiyonlarını üretmeyi planlıyoruz. İsteyen farklı zincir alternatiflerini özgürce kullanabilmeli. Yeni yılda yatırım planlıyoruz. Yurtdışında, yeni kalıp ve makine araştırması içine gireceğiz” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.