Farklı ürün gruplarını müşterisine doğru zamanda sunan “SEDAŞ” yılı kayıpsız kapatıyor

Sektörümüzün köklü markalarından biri olan ve yıllardır İtalya’dan ithal ettiği zincir başta olmak üzere özel takı gruplarıyla ülke genelinde yüzlerce kuyumcunun vitrininde yer alan Sedaş Kuyumculuk; sektörümüz için oldukça zor geçen bir yılı başarıyla tamamlıyor. Birçok firmamız, 2018 yılındaki işlem hacimlerinin uzağında kalıyorlar. Sedaş; doğru zamanda, yeni ürün gruplarını müşterilerine sunarak, esnek hareket etme kabiliyeti sayesinde yeni yılın durağanlığını aşmaya başardı. Özellikle; içi boş, ultra hafif şık küpeleri Sedaş’ın pozisyonunu korumasına yardımcı oldu.

Yeni yılın son günlerini yaşadığımız bu zaman diliminde, tüm firmalarımız yılın muhasebesini masaya yatırıyorlar. Bu yıl, bir önceki yıla göre işlem hacminde azalma olmayan çok az firmamız bulunuyor. Zorlu geçen yılda birçok markamız; çeşitli özel çözümler üreterek piyasadaki durgunluğu aşmak için harekete geçti. Sedaş Kuyumculuk, amiral gemisi İtalyan zincirlerine, yeni nesil küpüler ekledi ve binlerce bayanın kulağına Lisa Küpeler komşu oldu.

Sedaş Kuyumculuk Genel Müdürü Murat Haliloğlu; 2019 yılının ilk yarısının çok durağan geçtiğini, ikinci yarısında yaşanan hareketliliğin de ancak 2018 rakamlarını yakalamaya yettiğini ifade etti.

Altın fiyatlarındaki artışın halkın alım gücünün çok üstünde bir rakama ulaştığını bu durumun kuyum alışverişinde ciddi bir tempo düşüşüne yol açtığını kaydeden Murat Haliloğlu; “Bu yıl turizmden büyük beklenti vardı. Turizmdeki hareketliliğin kuyum alışverişine de olumlu katkı yapması bekleniyordu. Biz Sedaş olarak sahil bölgelerinde belirli bir çıkış yakaladık ancak genel beklentilerin altında sonuçlar ortaya çıktı. Gelen turist sayısındaki büyük artışın ticari hayata, alışverişe aynı oranda yansımadığını gözlemledik” diye konuştu.

“Lisa Küpeler Yılbaşında Unutulmaz Bir Hatıra Bırakmaya Hazırlar”

Yaklaşan yılbaşı öncesinde 250 TL ile 1000 TL arasında oldukça uygun fiyatlara sahip Lisa imzalı İtalyan, özel dizayn, içi boş küpelerin harika hediye olacağını vurgulayan Haliloğlu; açıklamasını şöyle sürdürdü: “Kadınların büyük bir çoğunluğu küpe takıyor. Küpe, beğenilmeme riski en az olan takı grubudur. Görünümüne göre çok uygun bütçelere sahip olan Lisa Küpelerimiz; hanımların kulağına küpe olmaya hazır. Görünümüne göre 3’te 1 uygun bütçesi olan küpelerimiz, yılın son gününde unutulmaz hatıra bırakmaya hazırlar.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.