“Falko Gold” Yeni Tasarımlarında Teknoloji ile Sanatı Harmanladı

Kuyumculuk sektörümüz özellikle son 10 yılda üretim parkurunda kullandığı teknolojiyi ve makineleşmeyi Dünya standartlarına çıkardı. Bugün itibariyle, uluslararası arenadaki rakiplerimizle aynı teknolojiyi kullanıyoruz. Hatta Türk kuyum üreticisi, en son teknolojik gelişmeleri takip etme hususunda çok titiz davranıyor. El işçiliğinden sanayileşmeye geçen sektörümüzde, teknolojiyi etkin kullanan markalarımızdan birisi olan ve tasarım gücüyle teknik imkanlarını başarıyla örtüştüren Falko Gold; her yıl üretim parkuruna ciddi yatırımlar yapıyor ve bu yatırımlarının sonucunda yeni tasarımlarında özgün çizgileri başarıyla yakalıyor.

Son yıllarda, hayal ettiğiniz herşeyi madene aktarma imkanı ortaya çıktı. 0.20 mikron inceliğinde özel kalıp alma robotlarından, yüzbinlerce deseni sıfır hata ile madene işleyen CNC’ler, lazer tekniği ile çalışan kaynak makineleri, binlerce tonluk baskıyı madene uygulayan dev press makineleri, tasarımcıların hayatını kolaylaştıran profesyonel çizim programları, gelişmiş bilgisayar teknolojileri ve daha nice yüksek teknik imkanlar, kuyum sektörümüzün Dünya çapındaki gelişmesine büyük katkı sağlıyor.

Yüksek teknolojiyi; başarılı tasarımcılar ve bu cihazları kullanan yetenekli teknikerler ile birleştiren Falko Gold; ortaya çıkardığı birbirinden ince işçilikli takılarıyla hızla yıldızını hem ülke içinde hem de yurtdışında parlatıyor. Falko Gold firma sahibi ‘Falkon Şahin’; kuyum sektörümüzün el işçiliğinden makineleşmeye geçiş süreci yaşadığı dönemde, yüksek teknolojiyi kendi bünyelerinde barındıran ve bu yeni makineleri tam gücüyle kullanan firmaların rakipleri arasında birkaç adım öne geçtiğini söyledi.

Yeni teknolojiyi üretimde kullanma açısından sektör üreticilerimizin hiçbir eksiğinin bulunmadığını, sadece mevcut gücün daha etkili kullanılması konusunda belirli ölçülerde bilgi ve tecrübe eksikliği bulunduğunu kaydeden Falkon Şahin; “Emek yoğun bir sektörden, teknoloji yoğun bir sektöre hızlı bir dönüşüm içindeyiz. Açıkçası; artan işçi ve işçilik maliyetlerinin, gelişen teknoloji sayesinde daha büyük boyutlara ulaşması durdurulmuş oluyor. Bugün; farklı coğrafyalarda farklı kültürlere hitap etmek isteyen bir üreticimizin, üretim çeşitliliğini ve hızını teknolojiden destek almadan gerçekleştirmesi pek mümkün değil” diye konuştu.

Gerek küpe gerekse fantezi yüzük modellerinde iddialı tasarımlar hayata geçiren Falko Gold; birkaç farklı üretim tekniğini başarıyla harmanlıyor. Görünümüne göre oldukça hafif olan Falko takıları; her dönem hem yerli hem de yabancı alıcıların radarına giriyor. Sonbahar mevsimi ile birlikte özellikle büyükşehirlerde takı tüketiminin artacağını ve taleplerin yükseleceğini ön gören marka yöneticileri sıkı bir yaz çalışmasıyla, yılın son bölümüne çok iyi bir şekilde hazırlandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.