ERPOL Zımpara ve Fırça’nın ilk yurtdışı bayiliği komşuya nasip oldu

“Erpol” kalitesine herkes hayran… Açıldı “Erpol İran”

 

Kuyum üreticilerinin yüksek kaliteli takılar üretmesi için etkin sarf malzemeler üreten Erpol Zımpara ve Fırça Sanayi; ilk yurtdışı bayilik anlaşmasına imza attı. İran’ın önde gelen işadamlarından Ömer Sadiku; Erpol’ün ürünlerinin İran’ın dört bir yanında bulunan kuyum üreticilerine sunacak. İlk olarak 25 000 ürünü İstanbul’a gelip bizzat teslim alan Ömer Sadiku; “Benzersiz bir kaliteyi İran’a götürüyorum” dedi….

Kuyum üreticisinin iş hayatına büyük kolaylıklar katan, yüksek kaliteli ürünlerin ortaya çıkması için etkin sarf malzemeler sunan Erpol Zımpara ve Fırça; hem ülke içinde hem de yurtdışında büyümeye, gelişmeye devam ediyor. Bugüne kadar 16’dan fazla ülkeye ihraç edilen Erpol ürünleri; artık bayilik sistemiyle yurtdışında yeni hedeflere yönelecek. Erpol’ün ilk yurtdışı bayiliği İran’a nasip oldu.

Yıllardır İran’da kuyum üreticilerine sarf malzemeler sunan işadamı Ömer Sadiku; Erpol kalitesiyle tanıştıktan sonra firma sahibi Cengiz Yalçın ile çok daha sağlam temelleri olan ticari anlaşma yapmayı istediğini söyledi.

İlk aşamada; Erpol ürünlerinden çeşitli numuneler aldıklarını ve İran’ın farklı şehirlerinde bulunan kuyum üreticilerine gönderdiklerini belirten Ömer Sadiku; “Ustalarımız test etti ve onayladı. Hakikaten söze gerek kalmadı. Erpol’ün ürettiği zımpara’dan fırçaya, cila bezine kadar birçok üründe ustalar çok memnun kaldılar. İlk aşamada 25 000 parça ürün için imzamızı attık. Anlaşmamız çerçevesinde yıllık 250 bin adet ürün alımı gerçekleştireceğiz.” dedi.

Erpol Zımpara ve Fırça Sanayi A.Ş firma sahibi Cengiz Yalçın; yurtdışındaki ilk bayiliklerinin komşu ülke İran’da olmasının mutluluk verici olduğunu, Erpol’ün özenle hazırlanan ürünlerinin İranlı kuyum ustalarının iş hayatına büyük kolaylıklar kattığını, daha önce Erpol’den ürünlerini alan İranlı kuyumcuların, artık bayilerinden ürün temin edeceklerini dile getirdi.

Gidilecek çok adres olduğunu ve Erpol ürünlerinin “Made In Turkey” kaşesiyle Dünyayı dolaşmaya daha yeni yeni başladığını kaydeden Yalçın; “ Pandemi döneminde hız kesmeyen fabrikamız, gece gündüz üretime devam ediyor. Özellikle piyasaya yeni sunduğumuz Extra Fine ve Extra Fine Plus temizleme bezlerimiz yoğun ilgi görüyor. Ürünlerimizin muadillerine göre en az %30 daha uzun ömürlü olması, tercih sebebimiz olarak öne çıkıyor. “Türk malı yüksek kaliteli” sözünü söyletmek bizim için en az ticari başarı kadar önemlidir” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.