Diyarbakır, 2023 Mezopotamya Fuarı’na iddialı hazırlanıyor

Diyarbakır’da 2015 yılında başlayan kuyumculuk fuarı geleneği, 2023 yılında kaldığı yerde güçlü bir şekilde devam ediyor. Start Fuarcılık, Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası işbirliği ile 5-7 Mayıs 2023 tarihinde Mezopotamya Kuyumculuk Fuarı’nı düzenleyecek. Borsa Gold ana sponsorluğunda, Altınay Mücevherat ve Altın Halat Kral Faruk katkılarıyla yapılacak organizasyona yurt içinden yoğun ziyaretçi katılımının yanı sıra İran, Irak ve Suriye’den alım heyetlerinin getirilmesi için düğmeye basıldı.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin yıldızı, parlayan kentlerinden biri olan Diyarbakır’ı şimdiden 2023 yılında düzenlenecek Mezopotamya Kuyumculuk Fuarı’nın heyecanı sardı. Bölgesel fuarcılığın uzman markası Start Fuarcılık ve Diyarbakır Kuyumcular Odası Yönetimi’ne yeni seçilen Başkan Mehmet Yüksel ve Yönetim Kurulu üyeleri, 5-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacak Mezopotamya Kuyumculuk Kuyum Makineleri ve Franchise Fuarı için güç birliği yaptı. DİKO Başkanı Yüksel ile Yönetim Kurulu üyeleri ve Start Fuarcılık, yaptığı toplantı sonucunda fuar protokolünü imzaladı. İki taraf da organizasyonun başarısı için her türlü çaba ve gayreti sarf etme konusunda anlaşmaya vardı. DİKO Yönetimi ve Start fuarcılık yetkilileri, fuarla ilgili pazarlama ve tanıtım çalışmalarının organize edilmesi ve hızla başlanması için İstanbul’dan gelen sektör yayınları ve yerel basının katılımıyla Diyarbakır Divan Oteli’nde tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Fuar Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Deniz, Bismil Kuyumcular Derneği Başkanı Nazif Ekmez, HMT Gold, Altınay Mücevherat, Elif Gold, Altınbaşak Gold ve Diyarbakır’da önde gelen diğer üretici firmaların temsilcileri katıldı.

Hep birlikte bunu başaracağız
Diyarbakır’a yakışan ve tüm çevre illerini temsil edecek büyük bir fuar için Start Fuarcılık ile anlaştıklarını belirten Diyarbakır Kuyumcular Odası (DİKO) Başkanı Mehmet Yüksel, Birlikte olursak daha güzel şeyler başarırız. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi. Diyarbakır esnafına organizasyona verdikleri destek nedeniyle teşekkür eden Başkan Yüksel, fuarın başarılı olması ve kamuoyunda büyük ses getirmesi için gece- gündüz çalışacakları mesajını verdi.

Start Fuarcılık ile Diyarbakır’a yakışır bir fuar düzenlemek amacıyla anlaşmaya vardık. Bu yıl için arzu ettiğimiz fuara takvim yetişemeyeceği için Mezopotamya Kuyumculuk Fuarı’nı 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenleyeceğiz. Sadece Diyarbakır değil, çevre illeri de temsil edecek çok daha büyük ve görkemli bir fuar yapmayı planlıyoruz. Irak, İran ve Suriye’ye ziyaretler yaparak alım heyetlerini fuara getirmeyi planlıyoruz. Start Fuarcılık’ın yanı sıra bizler de fuarı yoğun bir şekilde tanıtacağız. Hep birlikte bunu başaracağız. İstanbul’daki büyük firmalarla iletişime geçeceğiz. İlk organizasyonda iyi ses getirirsek aynı şekilde devam ettirmeyi düşünüyoruz.

Fuarın başarısı için büyük gayret göstereceğiz
Start Fuarcılık Yönetim Kurulu başkanı Musa Öztürk ise fuarın başarısı için şehrin tüm dinamiklerinin organizasyonu sahiplenmesinin önemini vurgulayarak, DİKO Başkanı Mehmet Yüksel ve Yönetimi’nin heyecanı, enerjisi, sıcak yaklaşımı ve Diyarbakır firmalarının fuara ilgilerinin sevindirici olduğunu söyledi.

Diyarbakır, tek yumruk olursa biz bu fuarı başarıya ulaştırabiliriz. Ne kadar profesyonel firma olursak olalım, eğer o kentin dinamikleri sahiplenmediği müddetçe arzuladığımız başarıya ulaşmamız şansımız azalacaktır. Gerçekten şehrin tüm dinamikleri sahiplenirse başarılı oluruz. Diyarbakır, bu işin merkezi. Sektörde 22 ayarda en fazla tüketimin olduğu bölge burası. Eğer alıcılar, bu bölgedeyse biz suyun gözündeyiz. Fuarın başarısı için hiçbir maddi çıkarı gözetmeksizin her türlü çaba ve gayreti göstereceğime şeref sözü veriyorum.”

Mezopotamya Kuyumculuk Kuyum Makineleri ve Franchise Fuarı, 5-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında Borsa Gold ana sponsorluğu, Altınay Mücevherat ve Altın Halat Kral Faruk katkılarıyla gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.