Çocuk takısı yılın 365 günü satışa müsait

Son yıllarda çocuk takı satışları Dünya genelinde artışına ara vermeden devam ediyor. Çocuk takısı dendiği zaman, tüm Dünyada ilk akla gelen isim Türk kuyum ustaları oluyor. Ülke genelinde de yılın 365 günü satılan çocuk takıları, her geçen gün kuyum mağazasında daha fazla kendine yer buluyor. Çocuk takısı konusunda bilirkişi olarak kabul edilen, altın emzik ve altın biberon’u piyasaya sürerek Dünya çapında ilgi toplayan Besay; yine başarılı bir yılı geride bırakıyor. Altın fiyatlarının yükselmesinden en az etkilenen takı gruplarından olan çocuk takıları; önümüzdeki yıllarda da popülerliğini koruyacak görünüyor…

 

Dünya genelinde çocuk takısının yükselen çizgisi devam ediyor. Çocuklarına aşırı düşkün olan Türk toplumunun, çocuk takısı üretiminde 1 numara olması sürpriz değil. Çocuk takısının önde gelen markalarından Besay Kuyumculuk; yıllardır birbirinden özel çocuk takıları üreterek hem yurtiçinde hem de yurtdışında ülke kuyumculuğunu başarıyla temsil ediyor. Yılın 365 günü satışı mümkün olan alyans ile birlikte her zaman müşteri kitlesi bulunan çocuk takıları; kaliteden ve ürün güvenliğinden taviz verilmeden titizlikle üretilmesi gerekiyor.

Besay Kuyumculuk firma sahibi Ömer Kaya; 10 yılda bir çocukların beğeni tarzlarında da değişimler olduğunu, çocuk takısını her ne kadar anne ve baba satın alsa da onları harekete geçiren esas gücün, çocuğun kendi tercihi olduğunu ifade ediyor.

Ömer Kaya; “Besay; çocuk takısı ihracatında önemli rakamlara sahip. Her geçen sene çocuk takı ihracatımız artıyor. Aynı zamanda ülkemizde de çocuk takısı talebinde artış var. Çocuk takısının üzerinde yazan “Made In Turkey” yurtdışında büyük saygıyla karşılanıyor” dedi.

Çocuk takı Dünyasının uçsuz bucaksız olduğunu ve henüz Türk kuyumculuk sektörünün bu alanda gelişime çok açık olduğunu vurgulayan Kaya; “Hep Arap pazarına, Kuzey Afrika ülkelerine ağırlık verdik. Onların çocuk takısından beklentisi, Türklerle benzerlik gösteriyor. Avrupalı için öncelik kalite ve tasarım oluyor. Ürettiğimiz altın emzik ve altın biberon her sene daha fazla ülkeye ihraç ediliyor. Binlerce altın emzik; Besay imzasıyla Dünyanın en ücra köşelerine kadar ulaştı” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.