Bugünü değil yarını düşünen sadece kendi markasının değil sektörümüzün de menfaatlerini önemseyen bir kuyum ustası “Kral Faruk & Altın Halat”

Kral Faruk “Sektörümüzün fuarlarında yer almak ve sponsor olarak destek vermek bize gurur veriyor. Biz mesleğimizi aşkla yapıyoruz. Benden sonra da Altın Halat markamız çalışmalarına devam edecektir. Bize ustalarımızdan miras kalan bu kıymetli mesleği gelecek nesillere aktarmak boynumuzun borcudur…”

Komşu şehirdeki fuarı kendi fuarı gibi gören, Kahramanmaraş’ın önde gelen kuyum ustalarından biri olan “Kral Faruk” 16 Eylül’de kapısını aralayacak olan Gaziantep Ortadoğu Kuyumculuk Fuarın’a en yeni tasarımlarıyla ve tam kadro katılacak. Fuarın sponsor firmalarından biri olan Altın Halat; (Kral Faruk) daha öncede Diyarbakır Kuyumculuk fuarında yine sponsor olarak maddi manevi desteğini esirgememişti.

Start Fuarcılık tarafından 16 – 18 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Gaziantep Ortadoğu Kuyumculuk ve Mücevherat fuarına Altın Halat Kuyumculuk sponsor olarak destek verecek. Kral Faruk (Faruk Sevgili) ile yıllardır çalışmalarını sürdüren, Kahramanmaraş’ın köklü markası Altın Halat; daha öncede çok sayıda sektör fuarına katılmış ve geçtiğimiz Diyarbakır Kuyumculuk Fuarı’na da sponsorluk desteği sunmuştu.

Gaziantep’in ülkemizin büyük şehirleri arasında yer aldığını, kuyum ticaretinin Gaziantep’te büyük bir potansiyel eşliğinde icra edildiğini kaydeden Kral Faruk; “Gaziantep’te çok sayıda sektör mensubumuz var. Fuarda meslektaşlarımızla olmaktan mutluluk duyacağız. Fuar sponsorluğu teklifi gelince düşünmeden varız dedik. Değerli sektör büyüğümüz Borsa Gold Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Baş’ın da daveti bizim için onur oldu. Anadolu’daki fuarlara desteğimiz devam edecek. Çok yakında İstanbul Jewellery Show’da da markamız sektörümüzün önde gelen yerli ve yabancılarıyla buluşacak” diye konuştu.

Kral Faruk; mesleki fuarların hem yapıldığı bölgenin hem de fuara katılan kişi ve markaların gelişimine büyük katkılar sağladığını belirterek; “Yıllardır hep fuarların içinde olmaya, özenle hazırladığımız takılarımızı en şık haliyle sergilemeye özen gösterdik. Fuarları sadece bir ticari kazanç kapısı olarak görmek çok yanlış sonuçlara yol açıyor. İletişim çağındayız ve herkes çok hızlı bir şekilde ürününü kolaylıkla tanıtıyor, ticari ilişkiyi online başlatabiliyor. Artık fuarlar, firmaların yeni tasarımlarını geniş kitlelere sergilemesi için etkin bir tanıtım platformu oluşturuyor. O yüzden fuara katılan kişiler sadece satış odaklı bir düşünce içinde olursa o iş baştan yanlış olur. Ortadoğu Fuarı yıllardır yapılıyor. Farklı şehirlerde yapıldı ve yapılmaya devam edecek. Bizim gibi bu topraklarda mesleğini icra eden, hedeflerini yakalayan ve yeni hedefler peşine düşen firmaların fuarlarda olması büyük önem teşkil ediyor” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.