Bu lezzet diyarında “KRAL” sizsiniz

“Kral Sofrası” açıldı birbirinden güzel lezzetlere yolculuk başladı

 

Sektörümüzün deneyimli kuyum ustası Kral Faruk; (Faruk Sevgili) Altınşehir Kuyum Üretim Kompleksi’nin hemen karşısına “Kral Sofrası” isimli bir lokanta hizmete soktu. Damaklarda adeta lezzet şöleni başlatan Kral Sofrasında tüm müşteriler adeta kral gibi özel yemek deneyimleri yaşıyor. Her türlü et yemeklerinin, kebap çeşitlerinin, özel İskender ve dönerin, farklı bölgelerin lahmacun çeşitlerinin yer aldığı ve daha bir çok lezzete ev sahipliği yapan Kral Sofrası; aradığınız eşsiz lezzeti size sunmaktan gurur duyuyor.

 

Kral Faruk; Altınşehir’e taşınmasıyla birlikte yeni yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. Altınşehir Üretim Kompleksi’nin hemen karşısına “Kral Sofrası” isimli et yemekleri, yerel yemekler ağırlıklı bir restoran açan Faruk usta; işinin ehli, profesyonel aşçılarıyla birçok farklı et yemeklerinde lezzet sınırlarını zorlayan menüler hazırladı.

Altınşehir bünyesinde esnafın, üreticinin arzu ettiği lezzette yemek bulamaması üzerine kollarını sıvayarak ve önemli yatırım gerçekleştirerek bir restoran açmaya karar verdiğini belirten Kral Faruk; şunları söyledi:

“Altınşehir bünyesinde arzu ettiğimiz kalite ve lezzette yemek bulamadık. Bu alanda önemli bir boşluk doğdu. Bizi bilen dostlarımız eli böğründe ve arap işi, tavuk sote gibi et yemeklerini ne kadar özenli yaptığımızı bilirler. Birçok farklı ilde baş aşçı olarak hizmet veren değerli Kahramanmaraşlı ustalarımız eşliğinde özel bir restoran açmak istedik. “Kral Sofrası” isimli restoranımız geçtiğimiz günlerde kapısını araladı. Yöresel lezzetler başta olmak üzere birçok farklı et yemeği, kebap çeşitlerini en yüksek kalite eşliğinde deneyimlemek isteyenleri yeni adresimize bekliyoruz. Kral Sofrası’nda herkes krallar gibi lezzeti derinden hissedecek”

Yazarın notu…

“Sözün bittiği yeri yıllardır arıyordum ve buldum. “Kral Sofrası” resmen sözün bittiği ve yemeklerin lezzetiyle dile geldiği bir mekan olmuş. Pamuk gibi etlerin, usta ellerde harmanlandığı Kral Sofrasında kendinizi gerçekten kral gibi hissediyorsunuz. 3 ay hazırlık yaptıktan sonra herşey dört dörtlük olduktan sonra restoranını hizmete sokan Kral Faruk; kuyum işinde olduğu gibi yine önceliği yüksek kaliteye vermiş. Hangi birini anlatalım ki ? Lahmancun’dan kebabına, eli böğründe yemeğinden iskendere, ayrandan mezelere kadar saymakla bitmeyecek özel lezzetleri deneyimlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Gittik gördük ve yedik. Yok böyle bir lezzet dedik. Kral Sofrasına bir kez gitmeniz yeterli. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.