Böyle Güzel Bir Alternatife Sektörün İhtiyacı Vardı

“ IGSL Gemoloji Laboratuvarı Hizmete Girdiği İlk 3 Ayda 1000’den Fazla Taşın Raporunu Hazırladı”

 

Kuyumculuk sektörümüze ve son tüketicilerine; pırlanta, mücevherde kullanılan taşların analizi sunmak için Kuyumcukent’te kapısını aralayan IGSL (International Gemological Science Laborotries) Gemoloji Laboratuvarı; ilk 3 aylık periyotta yoğun ilgi gördü. IGSL; ile sadece birkaç laboratuvara mahkum değilsiniz.

 

İleri teknolojik altyapısı ve uzman kadrosuyla, tarafsız bir şekilde değerli taş analizi için kurulan IGSL Gemoloji Laboratuvarı, 3 aylık süreç içerisinde 1000’den fazla mücevher taşın analizini gerçekleştirdi. IGSL Yöneticisi ve Ortadoğu Bölge Direktörü Ercüment Tandoğan; kısa süre önce kurulmalarına karşın hem İstanbul’dan hem de Anadolu’nun çeşitli illerinden taş analizi için laboratuvarına yoğun bir başvuru olduğunu, IGSL’in ilk hedefinin ticari başarılar elde etmek olmadığını, sektörün saygınlığı ve doğru hizmet sunması için mücadele vereceklerini söyledi.

IGSL’in diğer analiz laboratuvarlarından farklı olarak son tüketicinin de ürünlerini uygun bütçe eşliğinde, hızlı ve güvenilir bir şekilde raporladığını kaydeden Ercüment Tandoğan; “Yaklaşık yarım saat içinde taşın doğal olup olmadığıyla ilgili sonuç veren ön raporumuz açılış sürecimizde ilgi gördü. Ana raporumuzu da 24 saat içinde hazırlamış oluyoruz. Kuyumculuk sektörünün kıymetli mensuplarına yeni açılışımız adına özel bir fiyatlandırma yapıyoruz. Uygun bütçe, hızlı sonuç, güvenilir netice sloganımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Taş analizi yaptırmak isteyenler için önemli bir uyarı da bulunan Ercüment Tandoğan; “Hangi laboratuvarda analiz yaptırırsanız yaptırın o laboratuvardaki kişilerin uluslararası gemoloji enstitüsünden eğitim alması büyük önem teşkil ediyor. IGSL; kısa süre içinde Kapalıçarşı, Çemberlitaş bölgesinde de şube açacak. Sektörümüzün hep yakınında olacağız” dedi.

IGSL’in Uluslararası laboratuvar standart sistemi olan ISO 17025 Laboratories belgesini almak için tüm hazırlıkları yaptığını ve yakında denetlemeden geçeceklerini sözlerine ekleyen Tandoğan; Çin’de ve İngiltere’de gemoloji üzerine çalışmalarda bulunduğu, IGSL çatısı altında doğu ve batının bir sentezini yaptıklarını, Dünya vizyonu bakış açısıyla hareket ettiklerini, herkesin güven içinde sağlıklı analiz raporlarını laboratuvarlarından alabileceklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.