Berbey çatısı altında Kuyum üreticisinin bir dediği iki oluyor

Doğankaya “Berbey kalitesini tercih edenlerin büyük bir çoğunluğu İstanbul dışındaki ve yurtdışındaki kuyum üreticileri”

 

 

Yılın son günlerine girdiğimiz şu günlerde, Berbey Kalıp Atölyesinin yoğun mesai harcamaya devam ettiğini gözlemliyoruz. 2019 yılında çok daha geniş ve ferah yeni atölyesine taşınan Berbey; müşteri kitlesini arttırmayı başarmış. Berbey kalitesini bir kere tercih eden uzun soluklu olarak çalışmayı tercih ediyor. Müşterilerinin sadece isteklerine cevap vermeyen marka, bir isteniyorsa iki sunuyor adeta….

 

Yeni bir yıla giriş yapmaya hazırlandığımız şu günlerde, birçok firmamız mali tablosunu ve yıllık işlem hacimlerini masaya yatırıyorlar. Her yıl düzenli büyüme istikrarını devam ettiren Berbey Kalıp; 2019 yılında çok sayıda yeni müşteri elde etti. Müşterilerinin büyük çoğunluğu il dışından ve yurtdışından olan Berbey; yeni yılda yeni yatırımlarla artan taleplere yanıt vermeyi planlıyor.

Berbey Kalıp Atölyesi firma sahibi İbrahim Doğankaya; son dönemde komşu ülkelerden çok sayıda kuyum üreticisinin kalıp talebiyle kapılarına geldiğini, yabancılara kalıp sunumun kuyumculuk sektörüne zarar vermeyeceğini ifade ediyor.

Atölyelerinden çıkan kalıpların usta ellerle buluşmadığı müddetçe, son aşamada hayal kırıklığı yaratacağını ve çok iyi bir kalıbın tek başına ürünü ön plana çıkartamayacağını vurgulayan Doğankaya; “Nice kalıplar gördüm çamura dönmüş. Nice kalıplar da gördüm mükemmel takılara dönüşmüş. Bu yüzden yurtdışında kuyum üretiminin artmasını sorun olarak görmeyelim. İşin sonunda mutlaka ustalık olmaz olmaz bir hale geliyor” dedi.

İran için özel bir parantez açan İbrahim Usta; “İran’daki kuyum gelişimini biraz daha tehlikeli görüyorum. Berbey; İranlılarla çalışmamayı tercih ediyor. İranlılar belli başlı modellerden sipariş veriyor ve sonrasında çalışmayı kesiyorlar. Onların bu ucuzcu, günü kurtaran tuzağına düşmüyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.