“BALABAN Kuyumculuk” Ticari Faaliyetlerine Ara Vermeden Devam Ediyor…

Defne Keser; “Değerli babamızın bize bıraktığı en büyük miras olan; dürüst ticaret ve etik meslek ilkeleriyle Balaban Kuyumculuğu geleceğe taşıyacağız”

Genel Müdür Burak İlgin “Balaban Kuyumculuk 87 yıllık geçmişi ve kurumsal duruşu ile ticari faaliyetlerine ara vermeden devam ediyor. Kıymetli büyüğümüz, markamızı sektörümüzde en üst seviyelere taşıyan, Rahmetli Turan Keser’in son derece titiz ticari ahlakını ve çalışma prensiplerini sıkı sıkıya uygulamaya devam edeceğiz. Turan abimiz aramızda olmasa da onun ışığı yolumuzu aydınlatmaya devam edecek.”

Sektörümüzün duayen isimlerinden biri olan, kuyumcuların çoğunun yakından tanıdığı Balaban Kuyumculuk firma sahibi Turan Keser’i yakın bir zaman önce elim bir trafik kazasında kaybettik. Bugün itibariyle 87 yıllık bir marka olan Balaban Kuyumculuğu 3’üncü kuşak olarak yıllarca başarılı noktalara taşıyan Turan Keser’in ani vefatı tüm camiamız tarafından büyük üzüntüyle karşılandı. Peki yılların deneyimli markası Balaban Kuyumculuk; ticari faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecek mi? Turan Keser’in yokluğu markanın çalışmalarını olumsuz etkileyecek mi?  Bu sorularımızın yanıtlarını Turan Keser’in kızı olan Defne Keser ve Balaban Kuyumculuğun deneyimli Genel Müdürü Burak İlgin yanıtladı.

 

Daha önce Balaban Kuyumculuğun satış, üretim, ve perakende departmanlarında Babası Turan Keser ile birlikte görev alan Defne Keser; tekrar Balaban Kuyumculuğun yönetiminde aktif çalışmalara başladı. Markanın 4’üncü kuşağını temsil eden Defne Keser; Balaban Kuyumculuğun, Turan Keser’in adeta bir bebeği olduğunu, titizlikle ve mesleki etik ilkelere sıkı sıkıya bağlı büyütülen Balaban Kuyumculuğun, geleceğe taşınacağını söyledi.

Defne Keser; Balaban Kuyumculuğun saat gibi işleyen bir sistem ile çalışmalarına devam ettiğini, kurumsallaşma adına Turan Keser tarafından önemli adımların yıllar önce atıldığını hatırlatarak; “Kıymetli babam zaten son yıllarda kurduğu sistem ve kemikleşen ekibi sayesinde iş hayatını uzaktan kontrol ediyordu. Şirketimizin genç ama aynı zamanda son derece tecrübeli Genel Müdürü Burak İlgin ile birlikte Balaban Kuyumculuk ticari faaliyetlerine kesintisiz devam edecektir” dedi.

Balaban Kuyumculuk Genel Müdürü Burak İlgin’de konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Öncelikle bu acı günümüzde bizimle birlikte olan, uzaktan veya yakından acımızı paylaşan tüm değerli meslektaşlarımıza ve dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Turan Keser; kuyumculuğu bana öğreten ve yeri doldurulamayacak büyük bir değerdi. Mesleki etik değerler, ilkeli ticaret, müşteri memnuniyetinin önemi, ürün kalitesinden asla taviz verilmemesi gibi pekçok prensibleri ondan öğrendik. Balaban Kuyumculuğu geleceğe taşıyacağız. Turan abimizin kıymetli emanetini yine onun prensipleri eşliğinde gelecek yıllara ulaştıracağız. Balaban Kuyumculuk tüm ticari faaliyetlerine eksiksiz devam ediyor. Peşin çalışma prensibiyle yine kuyumcu dostlarımızın hemen yanıbaşında olacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.