“APEL İŞBAŞINDA”

Sektörümüzün kıdemli montür üreticilerinden biri olan Apel İş Kuyumculuk; Koronavirüs günlerinde hayatın yavaş yavaş normalleşmeye başlamasıyla birlikte Şeref Efendi Sokakta bulunan mağazasını kontrollü bir şekilde hizmete açtı. Yaklaşık 35 günlük bir aranın ardından, tüm sağlık tedbirlerini alarak ürünlerini tekrar piyasaya sunan Apel İş; montür ürün grubunda ihtiyacı olanların ilk başvurdukları adres olmaya devam edecek.

İstanbul Jewelery Show’a düzenli katılıma başlayan markalarımızdan biri olan Apel İş Kuyumculuk; fuarın korona virüs salgını nedeniyle ertelenmesi ve karantina günlerinin ortaya çıkmasıyla uzun bir süre çalışmalarına ara verdi. Geçtiğimiz günlerde tüm tedbirleri alarak, kontrollü ve belirli zaman dilimi içinde hizmet sunmaya başlayan Apel İş; fuarda sergileyemediği birçok yeni tasarımını vitrinlerine çıkardı.

Apel İş firma sahibi Piyer Sivaslıoğlu; yaşanan virüs felaketi nedeniyle tüm sektörlerde çok ciddi bir duraksama yaşandığını, yükselen döviz ve altın fiyatlarıyla birlikte kuyumculuk sektörünün zor günleri göğüslemesi gerekeceğini ifade etti.

Markalarının çok farklı pazarlara hitap edebilecek ürün çeşitliliğine ve tasarım vizyonuna sahip olduğunu belirten Piyer Sivaslıoğlu, “İJS’den önce Hong Kong fuarı da ertelenmişti. Biz yerli ve yabancı müşterilerimizle online iletişim kurduk ve yeni tasarımlarımızı kendilerine gösterdik ve bundan sonra da internet üzerinde ticarete ağırlık verceğiz. İletişim çağında olduğumuzu unutmayalım. Netice itibariyle ürün ihtiyacı olan siparişini bir şekilde geçiyor. Asya kıtasında, ürün tedarik ve sunumu açısından önemli boşluklar oluşuyor. Bu yıl böyle geçecek görünüyor. Biz de bu boşlukları, kendi branşımızda fırsatçılık yapmadan, etik ticaret anlayışımızla doldurmak için yoğun mesai harcamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Son dönemde ihracat alanında markalarının önemli atılımlar yaptığını, yeni pazarlara yöneldiklerini kaydeden Sivaslıoğlu; sözlerine şöyle devam etti:

“Ortaya çıkan virüs felaketi farklı pazarlara ulaşmak için hepimize ekstra bir motivasyon unsuru oluşacaktır. Bazı ülkeler, birçok ihtiyacını Asya’daki ülkelerden gideriyordu. Şimdi zaman; onlarla etkin iletişim kurma zamanıdır. Zengin ürün çeşitliliğimiz, yüksek kaliteli üretimimiz ve uygun bütçeler eşliğinde pazara ürün sunma becerimiz hem bizim hem ülke kuyumculuğumuzun büyük avantajıdır.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.