“APEL İŞ” sezona kendi evinde merhaba diyecek….

Sektörümüzün köklü markalarından biri olan ve montür ürün grubu dendiğinde ilk akla gelen isimlerden Apel İş Kuyumculuk; her sene düzenli katıldığı Hongkong fuarına bu yıl fuarın virüs salgını nedeniyle ertelenmesi sebebiyle katılamadı. Yılın en yeni tasarımlarını Hong Kong fuarıyla birlikte uluslararası piyasaya sunan Apel İş; şimdi tüm gücünü İstanbul Jewelery Show’da gösterecek. Apel İş; iki fuar için ayrı ayrı hazırlandığı enerjinin tümünü kendi evinde, İJS’de sergileyecek.

İstanbul Jewellery Show için fuara katılan, katılmayan tüm firmalar, yeniliklerini İstanbul’a gelen müşterilerine sunmak için ciddi bir hazırlık dönemi geçiriyorlar. Bu yıl Koronovirüs salgınıyla birlikte Uluslararası Hongkong fuarının da iptal olması nedeniyle tüm gözler İJS’ye çevrildi.

İJS öncesi her yıl Hongkong’taki fuara katılan Apel İş; bu yıl tüm kozlarını İJS’de sergileyecek. Apel İş firma sahibi, Piyer Sivaslıoğlu; fuar döneminde, hem yurtiçinden hem de yurtdışından bir çok sektör mensubunun hem çarşıya hem de fuar alanına geldiğini hatırlatarak; “Hongkong fuarının ertelenmesini tercih etmezdik. Mevcut durum içinde İJS’nin önemi herkes için iki kat arttı. Montür üreticileri için daha da arttı. Daha önce bir ay içinde iki farklı fuar için enerjimizi dengeli bir şekilde koordine ediyorduk. Şimdi tüm gücümüzü kendi evimizdeki fuarda ortaya koyacağız. İJS’de hem iç hem dış piyasadan güzel dönüşler bekliyoruz” diye konuştu.

Son dönemde ihracat alanında markalarının önemli atılımlar yaptığını, yeni pazarlara yelken açtığını sözlerine ekleyen Sivaslıoğlu; İJS Mart fuarının gerçek performansını yurtdışından gelecek olan alıcıların belirleyeceğini, fuarın iyi geçmesinin sektörün geneline pozitif etki yapacağını dile getirdi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.