Altın Fiyatını Arıyor…

Ümit Eren “Piyasanın fiyat istikrarına ihtiyacı var… Artık altın fiyatları belirli bir rakamda uzun süre sabit kalmalı…”

 

Nihayet yılın sonuna geldik. Bu zorlu yılın en güzel tarafı, bitiyor olması. Ümit ediyoruz ki giden geleni aratmaz. Eren Has Group’un genç yöneticilerin Ümit Eren; meslek hayatında hep temkinli olmayı öğrendiğini, altın fiyatlarında istikrarlı bir çizginin yakalanmaması, etkin bir covid aşısının bulunmaması durumunda 2021 yılı ile ilgili çok olumlu beklentiler içine girmenin doğru olmayacağını ifade ediyor…

 

Bir yılın daha sonuna geliyoruz. 2020 yılı şimdiden unutulmaz yıllar arasına girdi. İnsanlığı tehdit eden ve bir milyondan fazla insanın ölümüne yol açan Covid 19 salgını; hem sosyal hayatı hem de iş yaşamını olumsuz etkiledi. Yılın son günlerinde, altın önce 535 TL rekorunu kırdı ardından bir anda 450 TL bandına indi. Yılın başında 300 ile 320 TL arasında olan altın, yaklaşık ortalama yüzde 50 artışla yeni yıla giriyor.

Sektörümüzün önde gelen değerli maden firmalarından Eren Has Group Yöneticisi Ümit Eren; acilen altın fiyatlarında istikrara ihtiyaç olduğunu belirtti. İhracat alanında çok az da olsa bir kıpırdanma olduğunu kaydeden Ümit Eren; “Uzun bir aradan sonra kuyum ihracatında küçük çaplı bir iyileşme oldu. Eğer altın fiyatları belirli bir rakamda oturur ve uzun süre bu rakam aralığında seyir ederse, hem iç hem de dış piyasadaki ertelenen talepler tekrar sipariş olarak atölyelerimize geçer” dedi.

2020 yılında altın fiyatlarının çok hareketli seyrettiğini ve yılın her anında EHG’nin müşteri taleplerine hiçbir zaman olumsuz yanıt vermediğini vurgulayan Ümit Eren; “Hayır demedik. Olmaz yapamayız, şu anda bulunmuyor demedik. Müşteri memnuniyeti odaklı firmamız, 19 yıldır işini büyük bir ciddiyetle yapmaya özen gösteriyor. Bu yıl kişi bazında olduğu gibi firma bazında da altın yatırımları üst seviyede oldu. Firmalar; nakitlerini altına çevirdi. İnşallah kasalarda yatan altınlar, üretime yönlendirilir. Birey bazında değil toplum bazında kalkınmak için üretim şart” diyerek açıklamasını noktaladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.