“Ali sıvacı” fuarda yeni model sergileyeceklerin oluyor ilacı

Yoğun rekabetin yaşandığı kuyumculuk sektörünün adeta düğün günü olarak kabul edilen fuar zamanı iki yıllık aradan sonra tekrar geldi. İstanbul Jewelry Show bir türlü 50. Kez kapılarını aralayamadı. Bu sefer fuar düzenleniyor. 7 Ekim’de başlayacak olan İJS’ye katılacak birçok firma kazze takılar için yine bu takı grubunun öncü üreticisi Ali Sıvacı ustanın kapısını çalıyor. Fuar için yeni modeller hazırlayan Ali Sıvacı, yine bazı kuyumcuların olacak ilacı…

 

İstanbul Jewelry Show ziyaretçileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Pandemi sonrası iki yıllık aranın ardından kapılarını aralayacak olan İJS’ye herkes temkinli yaklaşıyor. Kuyumcukent’teki atölyesinde fuar öncesi siparişlerini yetiştirme telaşında olan, gün yüzü görmemiş birçok modeli hazırlayan Ali Sıvacı usta ve ekibi; fuarda sektörün önde gelen firmalarının standında ürünleriyle yer alacak.

Ali usta; kazze ve dorika tarzında yepyeni çalışmalarının fuar da ilgi toplayacağına inanıyor. Deneyimli kuyum ustası; “Fuara katılıyormuşçasına çok sıkı bir şekilde hazırlandık. Fuar döneminde Kuyumcukent’e gelen ve bizi atölyemizde ziyaret eden sektör mensuplarına da çalışmalarımızdan örnekler sunmayı planlıyoruz” dedi.

Kazze takı grubunda her hafta yeni model çıkmadığını, bu tarz takıları tercih edenlerin belirli klasikleşmiş modellere yoğunlaştıklarını kaydeden Sıvacı; “Biz zaman zaman bu ürün grubundaki uzmanlığımızı gösterecek çok farklı modelleri madene aktarıyoruz. Bunlardan bazıları yoğun ilgi görüyor bazıları da beğeniliyor ama yüksek satış rakamları elde etmiyor. Bizim işimizde her modelin yüzde yüz tutması ve son tüketiciden yüksek talepler görmesi mümkün değil ama işimizi çok seviyoruz ve yeni açılımlar yapma konusunda da istekliyiz” diye konuştu.

2 yıl aradan sonra yapılacak fuarın sektörümüz için hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni eden Ali Usta; fuara katılan tüm firmalarımıza da başarılar diledi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.