“Alfa Gold” 0’dan 100’e 2 ayda ulaştı

Sektörümüzün deneyimli isimlerinden biri olan Aziz Yayla yönetiminde birkaç ay önce kurulan Alfa Gold; kısa sürede Avrupa’da yüzün üzerinde perakende kuyumcusuna ürünlerini sunma başarısı gösterdi. Avrupa’daki kuyumcuların güncel model beklentisine net yanıtlar veren Alfa Gold; titiz hizmet anlayışı, hızlı servisi ve yeni tasarımlara sahip modelleriyle öne çıkıyor…

 

Yakın zaman önce, ihracat ağırlıklı çalışmalar amacıyla kurulan ve özellikle Avrupalı kuyumcuları hedef olarak belirleyen Alfa Gold; çok kısa süre içinde önemli bir müşteri portföyü elde etti. Firma sahibi Aziz Yayla; uzun yıllardır tanıştığı, ürünler sunduğu kuyumcu dostlarına yeni markalarıyla hizmet sunmanın mutluluğunu yaşadığını ve Avrupa’daki uzun bir tatil sezonunun ardından işlerin Eylül ayıyla birlikte yoğunlaşmaya başladığını söyledi.

Türkiye’ye tatile gelen gurbetçilerin eskisi kadar ülkemizdeki kuyumculardan alışveriş etmediğini belirten Aziz Yayla; “Artık Almanya’daki kuyumcularımızda da güncel modeller var. Ayrıca gümrükten altın takı çıkarırken çeşitli sıkıntılar yaşıyorlar. Bir de eskisi kadar takıların işçilik fiyatlarında fark yok. Bu gibi etmenler biraraya geldiğinde gurbetçilerimizin eskiye oranla ülkemizdeki kuyumculardan daha az takı aldığını, Almanya’daki Türk kuyumcuları daha fazla tercih etmeye başladıklarını söyleyebilirim” diye konuştu.

Almanya’da ve diğer Avrupa ülkelerinde hizmet verdikleri kuyumcuların yaklaşık %60’ının Türk olduğunu, geri kalan bölümünün farklı ülke menşeine sahip kuyumculardan oluştuğunu kaydeden Aziz Yayla; “Türk kuyumcuların takı talepleriyle yabancı kuyumcuların takı talepleri çok farklı oluyor. Altın takı ayarları da kuyumculara göre değişiyor. Çok geniş ürün portföyüne sahip olmaya hem de farklı ayarlarda bu takıları sunmaya özen gösteriyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.