Alex’in Ümidi Var…

İstanbul Jewelry Show’a yıllardır düzenli katılan firmalarımızdan Alex Makine; fuarın Ekim ayağına özenli bir şekilde hazırlandı. İJS Ekim fuarı öncesi Hong Kong’ta gerçekleşen uluslararası kuyumculuk fuarını yakından takip eden Alex Makine Genel Müdürü Ümit Çağlar; Hong Kong Fuarı’nın geçmiş yıllara göre yarı yarıya performans kaybı ile geçtiğini, Hong Kong’taki siyasi olumsuz gelişmeler ve yaşanan sokak eylemleri nedeniyle, fuara gelmeyen alıcıların İstanbul’da olacağına inandığını söyledi.

 

                                                                                                                                   

Yılların deneyimli markası Alex Makine; başarılı bir fuar dönemini daha geride bırakmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. İJS’ye düzenli katılan Alex; yine çok ses getirecek, kuyum üreticisinin iş hayatına kolaylıklar katacak yeni makinelerinin ilk tanıtımını fuar standında gerçekleştirecek. Alex Makine Genel Müdürü Ümit Çağlar; fuarda kuyum üreticisine sundukları pekçok modelin en yeni versiyonlarını stand alanında sergileyeceklerini, özellikle bir makinenin yeni versiyonunun herkesin büyük ilgisini çekeceğini ifade ederek, şimdiden merak uyandırdı.

Hong Kong fuarını ziyaret ettiğini ve fuara gelen alıcıların en az yarısının bu fuarı pas geçtiğini kaydeden Ümit Çağlar; “Hong Kong; tartışmasız Dünyanın en büyük mücevher ve kuyum fuarı. Bu fuarı pas geçen alıcıların en yakın olarak İJS’ye gelmeleri ve alımlarını gerçekleştirmeleri kesinlikle sürpriz olmayacaktır. Bu gelişmelerin ardından ilk kez fuara büyük bir ümitle ve yüksek beklentiyle giriş yapıyoruz” diye konuştu.

Yabancı alıcılarla yaptıkları telefon görüşmelerinde herkesin İstanbul’a fuara geleceğini kendilerine söylediklerini belirten Çağlar; kuyum üretiminin yavaş yavaş birçok ülkede başladığını, bu alanda Dünyada çok ciddi bakir bir coğrafya bulunduğunu, bu alandaki boşluğu da Türk firmalarının doldurması gerektiğini dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.