Alex Makine’nin kuyumcularda 40 yıllık hatırı var

Kuyumculuk sektöründe çok uzun yıllardır hizmet sunan, üreticinin A’dan Z’ye her tür teknik cihaz, makine, ekipman ve sarf malzemelerini bulduğu Alex Makine; yeni yıl ile birlikte 40’ıncı hizmet yılına adım atıyor. Kuyum üreticisinin kullandığı binlerce çeşit ürünü tek adres üzerinden servis eden Alex Makine; sektör temsilcilerimizin yıllardır vazgeçilmez çözüm ortağı oluyor.

 

40 yıl önce Murat Çağlar tarafından kurulan Alex Makine; her yıl büyüyen iş potansiyeli, artan ihracat hacmiyle geleceğe doğru başarıyla yol alıyor. 100’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiren, birçok atölyenin sıfırdan kurulumunu tüm makine ve ekipman gücüyle sağlayan Alex; son yıllarda E ticaret ve E ihracat alanında da son derece etkin çalışmalara imza attı.

Murat Çağlar’dan aldığı bayrağı daha ileriye taşıyan Genel Müdür Ümit Çağlar; adeta Alex ile birlikte büyüdü. 18 yaşında Alex’e adım atan ve yıllardır firmanın üst düzey yöneticiliğini yapan Ümit Çağlar; kuyum üretim sanayisinde son yıllarda Alex gibi çok sayıda markanın önemli çalışmalar yaptığını ve Türk kuyumculuğunun sadece takıları ile değil üretim ve yan sanayisiyle de Dünya çapında söz sahibi olduğunu söyledi.

Ümit Çağlar; yıllar içinde sürekli gelişim elde ederken, en hassas oldukları konunun müşteri memnuniyeti olduğunu, hiçbir zaman satışı ürünün teslim edilmesiyle biten bir süreç olarak kabul etmediklerini dile getiriyor.

Çemberlitaş ve İstanbul Vizyon Park’ta bulunan mağazalarının pandemi döneminde sektöre aralıksız hizmet sunmaya devam ettiğini ve her yıl en yeni modelleri, Dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek sektörümüzle ilgili son teknolojik ürünleri müşterilerine sunduklarını belirten Ümit Çağlar; “Her zaman müşteri odaklı bir yaklaşımla geleceğe yolculuk yapıyoruz. Uzaktan ticaret ve ihracat konusunda son yıllarda çok yol aldık. E İhracat; kendi branşımızda bir Dünya markası olma hayalimizi gerçek bir hedef haline getiriyor. “Made In Turkey” kaşesiyle Dünyanın neresinde kuyum üretimi yapılıyorsa orada yer almaya devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

Sahte Altın Dedektifi İşbaşında… XRF Şimdi Mobil Versiyonuyla Huzurlarınızda…

Geçen yıl XRF, yüksek hassasiyetli değerli maden analiz makinesini ülkemize getiren Alex Makine; yeni yılın ilk yeni ürünü olarak XRF’in mobil modelini kuyumcuların kullanımına sunuyor. Bir tabanca büyüklüğünde olan ve yüzde yüz etkin sonuçlar ortaya koyan XRF’in mobil cihazı, 15 800$’ +KDV’ye satışa sunuldu. İsteyenler XRF’i özel standıyla satın alabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.