Alex 2019 yılında orantısız güç kullandı Alex’in 3 yenisini tercih eden üreticinin yüzü ve cebi güldü

Bir yıl daha geride kalıyor. 2019 yılının rakamları masaya yatırıldı. Kuyum üreticisinin adeta sağ kolu olan Alex Makine; zorlu geçen 2019 yılında işlem hacminde %20’lik büyüme elde etti. Bu yıl Alex; 3 mükemmel yenisiyle büyük ilgi topladı. Dado, Mega Silver Lazer ve MIICRAFT içeriğinde barındırdığı yeniliklerle ve uygun fiyatıyla kelimenin tam anlamında ‘yok sattı’….

Kuyum üretimindeki yenilikleri titizlikle araştıran, Dünyanın farklı noktalarına giden ve bulup ülkemize getiren Alex Makine 2019 yılında pekçok yeniliği yerli, yabancı kuyum üreticisiyle buluşturdu. İlk olarak 3900 Euro’luk bütçesiyle büyük, küçük her atölyenin iştahını kabartan Dado, lazer kaynak makinesi yılın başında sektör mensuplarıyla buluştu. Zar görünümüne sahip ufak tefek ama işlevsel Dado; kısa sürede birçok atölyenin içinde kendine yer buldu. Ardından 3 boyutlu Mega Silver Lazer kaynak makinesi; kolay kullanımı, etkin sonuçlarıyla birçok uzman tarafından şimdiye kadar yapılan en iyi lazer kaynak makinesi olarak kabul edildi. Son olarak, İJS Ekim fuarında 6 aylık bir test sürecinin ardından, MIICRAFT markasının iki farklı tipteki modelleme (3 D printer) cihazını ülkemize getirdi.

Alex Makine Genel Müdürü Ümit Çağlar; bu yıl çok çaba sarfettiklerini, bilim neredeyse onu bulmak için Dünyayı dolaştıklarını ve 2019 yılında 3 yenilerinin sektörden yoğun ilgi görerek, takdirle karşılandığını söyledi.

Tek sarf (reçine) kullanan MIICRAFT 3D Prınterın, pürüzsüz yüksek kaliteli yüzeylere sahip takı üretiminde büyük kolaylıklar sağladığını, farklı tipte reçine ile çalışmaya imkan tanımasıyla sarf malzemede çok ciddi ekonomi sunduğunu kaydeden Ümit Çağlar ; “İsteyen muma kalıp alabilir isteyen direk cihazdan çıkan ürünü döktürebilir. Üst düzey LED DLP projektör sistemini kullanan ve bu sistemi geliştiren MIICRAFT; Alman ve Tayvanlı mühendislerin ortak çalışmasının ürünüdür” dedi.

Çağlar; İJS’nin Mart ayağında tanıttıkları Mega Silver Lazer’in yok sattığını, bir kere lazer ile deneme yapan ustaların, ürünü hemen satın almak istediğini söyledi.

Ancak doğal ateşle elde edilebilecek (sakız gibi sektör tabiri) maden yumuşatmasını sağlayan Mega Lazer’in 0,05 mikron inceliğine kadar ürünlerde kullanılabildiğini, kuyumculuk mesleğiyle hiçbir ilişkisi olmayan bir kişinin bile, makinenin 3 boyut teknolojisi sayesinde bir günde lazer uzmanı olabildiğini ifade eden Çağlar; küçük canavar DDADO için de şunları söyledi:

“Büyük, küçük bir kuyumcu atölyesinin en önemli ekipmanı arasında yer alan lazer kaynak makinesi büyük bir ihtiyaç. Fakat lazer kaynak makileri en az 10 000 Euro’dan başlayan fiyatlarıyla el yakıyordu. Şimdi Dado 3900 Euro’luk fiyatıyla, bir tabuyu yıktı. Hem yurtdışına hem de yurtiçine onlarca Dado satışı gerçekleştirdik. Yeniliklerimize ara vermeden 2020 yılında devam edeceğiz. İleri teknoloji ile kuyum üreticimiz Alex ile hızla buluşacak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.