Akif Sarıyer “Herkesi kucaklayan, herkese değer veren ve herkesin fikrini önemseyen bir yönetim Mücevher İhracatçılar Birliği Başkanlığı görevine geçmiştir. Güzel günler bizi bekliyor”

Sonuçları büyük bir heyecanla beklenen Mücevher İhracatçılar Birliği Başkanlığı seçimleri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Sektörümüzün iki önemli ismi Burak Yakın ve Mustafa Kamar; Başkanlık seçimi için kıyasıya bir yarış içinde oldular. Şimdiye kadar ki en büyük katılım ile gerçekleşen Mücevher İhracatçılar Birliği seçimlerinde gülen taraf Burak Yakın ve yönetim kurulu oldu. Değerli maden ticaretinin önemli isimlerinden biri olan Akif Sarıyer; ilk kez değerli maden ticaretinden gelen bir sektör mensubunun Mücevher İhracatçılar Birliği Başkanlık görevini üstleneceğini, Burak Yakın’ın yapmayı planladığı icraatlerin kişi ve markaları değil komple sektörü ileri taşıyacağını söyledi.

 

Mücevher İhracatçılar Birliği Başkanlık seçimlerinde şimdiye kadar hiç oy kullanmayan yüzlerce kişinin oy kullanma hakını kullandığını, bu demokratik hakların kullanılması için Burak Yakın ve yönetiminin kuyumcuları tek tek ziyaret ettiğini hatırlatan Akif Sarıyer; “Burak Yakın mütevazi karakteri ve herkesle başarıyla iletişim kurmasıyla seçimlerden önce bir adım öne geçmişti. Şu anda yeni Mücevher İhracatçılar Birliği Yönetimini çok yoğun bir mesai bekliyor. İhracat ve ithalat alanında çözülecek pek çok sorun bulunuyor. Ankara ile kuyumculuk sekötrünün bugüne kadar arzu edilen şekilde iletişim kuramamasının da düzeltilmesi büyük önem arz ediyor” diye konuştu.

Yeni dönemde ülke kuyumculuğumuzun ihracat potansiyelinin artmasının yanında ihraç yapan firma sayımızın artmasının ve farklı pazarlara da açılım sağlanmasının çok önemli olduğunu belirten Sarıyer; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Milyarlarca dolarlık kuyum ihracatının çok az sayıda firma tarafından yapılıyor olması düşündürücüdür. Yüzlerce atölyenin bulunduğu sektörümüzde ihracat yapma potansiyeline sahip çok değerli markalarımız var. Bu markalarımız; ihracat mevzuatları konusunda ekstra bilgilendirildiklerinde ve motive edildiklerinde hepsi yurtdışında ülke kuyumculuğumuzu başarıyla temsil edeceklerdir. İhracat pazarımızı çeşitlendirmemiz de gittikçe önem kazanıyor. Türkiye’de üretilen takılar; kadınların olduğu her coğrafyada talep görecektir. Ben Burak Yakın ve ekibinin çok başarılı olacağına inanıyorum. Kendi menfaatlerini değil sektörün çıkarlarını düşünen anlayışla hareket edecek olan Burak Yakın; soyadında olduğu gibi herkese yakın olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.