8 ayar takılar Kuyumcukent çatısı altında “Rumeli Altın” mağazasında buluşuyor

Sektörümüzün köklü markalarından biri olan Rumeli Altın; geçtiğimiz yılın başında Kuyumcukent Atölyeler Bloğu 1. Kattaki ofisini, showrooma dönüştürmüştü. Geçen yaklaşık 6 aylık bir sürede özellikle pandemi günleri; kuyum alışverişinin temposunu bir hayli düşürdü. Rumeli Altın firma sahibi deneyimli kuyumcu Zafer Yılmaz; artan altın fiyatlarına ve korona virüs salgının devamına rağmen, yılın ikinci yarısının daha iyi olacağını, artık 8 ayar takıların kuyumcuların vazgeçilmezi, günü kurtaran kahramanı olduğunu ifade etti.

Sektörümüz yavaş yavaş işlem hacmini artırıyor. 1 Temmuz itibariyle düğünler de start alıyor. Yaklaşık 6 ay önce 8 ayar takılar üzerine toptan satış mağazası açan Rumeli Altın; geniş ürün stokuyla kuyumculara hizmet sunuyor. Markanın deneyimli sahibi Zafer Yılmaz; yüksek altın fiyatları karşısında kuyumcunun can yoldaşının yine 8 ayar takılar olacağını; artık Rumeli Altın bünyesinde 14 ayar takıların %20’ye kadar gerilediğini söyledi.

2019 yılı içinde üretimlerinin %60’ının 8 ayar olmasını planladıklarını, yaşanan gelişmeler, pandemi süreci ve altındaki fiyat artışları nedeniyle bu oranın %80 seviyesine çıktığını kaydeden Zafer Yılmaz; “Bugün itibariyle 8 ayar kuyumcuların olmazsa olmazı haline gelmiştir. Altın fiyatları böyle devam ederse 22 ayar takıları ancak müzelerde görebiliriz” dedi.

Altın fiyatlarının önümüzdeki süreçte daha da artacağını tahmin eden Yılmaz; “Marmara Bölgemizdeki kuyumcularda 8 ayar takı bulundurmayan nerdeyse kalmadı. Bazı kuyumcuların ürünlerinin yarısına yakını 8 ayar takılardan oluşuyor. Yakın zaman içinde sadece 8 ayar takılar satan kuyumcu mağaza konseptinin oluşabileceğini ön görüyorum. Vitrinler altın fiyatlarıyla yanarken, ortamı soğutacak olan tek şey, uygun fiyatlarıyla 8 ayar takılardır” diye konuştu.

Özel kaplamalı, kararmayan yüksek kaliteli 8 ayar Rumeli Gold imzalı takıların kuyumcuların can simidi olduğunu kaydeden Zafer Yılmaz; şöyle konuştu:

“Vatandaş altının fiyatı ne olursa olsun takı ihtiyacını giderecektir. Tabi ki uygun fiyatlar eşliğinde alım yapmak isteyecek. Şu anda elimizde tek kalan 8 ayar takılardır. 8 ayar takılar; en batıdan en doğuya kadar her bölgemizdeki kuyumcu vitrininde yer almaya başladı. Fiyatlar böyle giderse ülkemizde en çok satılan takı grubunda hep 8 ayarı açık ara önde göreceğiz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.