3D Prınter çılgınlığının neresindesiniz ?

Aret Demir “ 3D Modelleme makine seçiminde yapacağımız hatalar işlerimize hayal kırıklığı olarak yansıyacaktır”

Son 5-6 yıldır sektörümüzün içinde önemli bir ihtiyaç haline gelen 3D Modelleme (printer) makineleri, onlarca farklı alternatifiyle kuyum üreticisinin karşısında duruyor. Çok hızlı bir şekilde, hayallerdeki herşeyi mum kalıba dökebilen 3D Prıinterlar; atölyelerin ihtiyaçları belirlendikten sonra titizlikle yapılacak araştırmanın ardından seçilmeli. Bu haberimizde KAD Teknik firma sahibi Aret Demir; 3D Printer tercihi yapacak olan kişilere önemli mesajlar veriyor. İşin sonunda; Dimyata pirince giderken eldeki bulguru kaybetmek var.

3D Printer atölyelerimiz için neden bu kadar önem teşkil ediyor ?

Yurtiçi ve yurtdışı pazarın değişen talepleri, hayallerdeki her tasarımı madene aktarabilme isteği ve yüksek altın fiyatlarının etkisiyle hafif takı üretme zorunluluğu 3D modelleme makinelerinin çok hızlı bir şekilde yayılmasına sebebiyet verdi. 3D modelleme cihazları öncesinde bir objeyi 3 boyutlu düşünebiliyor ama 3 boyutlu üretemiyorduk. Böylelikle nice tasarım daha çizim aşamasında yok oluyordu.

3D Printer seçiminde nelere dikkat etmeliyiz?

Herşeyden önce satış sonrası hizmet büyük önem teşkil ediyor. Gördüğümüz kadarıyla piyasada bulunan yüzlerce 3D modelleme makinesinin satışı sonrasında arzu edilen seviyede eğitim kullanıcılara verilmiyor. Ayrıca satış sonrasındaki teknik servis hizmeti de büyük önem teşkil ediyor. Atölyenin ne ürettiği, ne miktarda üretim yaptığı, takı tarzı gibi faktörler de 3D Printer seçiminde büyük önem teşkil ediyor. Bir de 3D Printer’dan alınan ürünlerin dökümünün özenle yapılması hususu var. Böylelikle çalıştığınız döküm atölyesinin mesleki tecrübesi de sizin seçeceğiniz cihaz ile uyumlu olması gerekiyor.

Kad Teknik olarak ülkemize 3D Plus kalıp ve fusion cihazı ülkemize getiriyorsunuz. 3D Plus ile ilgili neler söylemek istersiniz?

3D Plus marka modelleme cihazımızı getirmeden önce çok titizlikle test süreci geçirdik. Makinenin ortaya koyduğu performansı tam anlamıyla görmüş olduk. 3D Plus kullanıcıları çok memnunlar. Yaklaşık 2.5 yıldır 3D Plus; hem yerli hem yabancı kuyum üreticisi ile buluşuyor. Tekrar etmem gerekirse, bu makinelerin etkin kullanımı, satış sonrası eğitimin önemiyle doğru orantılıdır. Bizde sadece cihaz satmıyor, o cihazın en iyi performansla kullanılması için tüm bilgi ve tecrübemizi müşterimizle paylaşıyoruz. Değerli ortağım Ohannes Kadehjıan; daha çok yurtdışı çalışmalarımızda ön plana çıkıyor.

2019 yılını nasıl tamamladınız ? 2020 yılından neler bekliyorsunuz ?

Başarılı bir yılı geride bıraktık. 2019 yılında arzu ettiğimiz büyüme rakamlarını yakaladık. 2020 yılının daha da iyi geçeceğine inanıyoruz. Kuyum üreticisinin iş hayatını kolaylaştırmaya KAD Teknik, katkılar sunmaya aralıksız devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.