37 yıldır farklı çizgileri madene aktardı ama asla çizgisini bozmadı “ALİ SIVACI”

Küçük yaşlarda mesleğe adım atan ve mesleğin her kademesinde çalışan, klasik bir kuyum ustası olmayı tercih etmeyen Ali Sıvacı; farklı fikirler geliştirmesi, yenilikçi kimliğiyle 37 yıldır birçok firmamızın tercihi oluyor. Son yıllarda tüm bilgi ve birikimini kazze takı grubuna yönlendiren Ali Usta; geçtiğimiz  yaz en çok satılan kazze setlerde öne çıktı. Ali Sıvacı imzalı kazze takılar, 2022 yılında da kuyumcuların vazgeçilmezi olacak….

 

Sektörümüzün yakından tanıdığı, özel dokuya sahip takıların üretiminde son derece başarılı çalışmalar ortaya koymuş, yıllar içinde birçok takı grubuna hayat vermiş, farklı yorumlar katmış olan kuyum ustası Ali Sıvacı; yeni yıl ile birlikte meslek hayatında 37 yılı geride bırakıyor.

Ali Sıvacı ustanın Kuyumcukent’te bulunan atölyesi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sadece pandemi döneminde çalışmalarına kısa bir ara veren Ali Sıvacı; yılın geri kalan aylarındaki yüksek çalışma temposuyla 2021 yılını artı rakamlarla kapatıyor.

Her ay düzenli yeni tasarımlara hayat veren ve gittikçe üreticisinin arttığı kazze takı grubunda kendine farklı bir yer edinen Ali usta; ileri teknolojiyi hayal gücüyle harmanlıyor.

Ali Usta; artık ileri teknolojinin kuyumculukta her tür takı grubuna sirayet ettiğini, klasikleşen yöresel takıların bile özel makineler eşliğinde çok fazla maharet istemeden üretilebildiğini söylüyor. Günümüzde mühim olanın takıya özgün yorum katmak olduğunu vurgulayan Ali Sıvacı; bakın açıklamasını nasıl sürdürüyor?

“Trend takılar hazırlıyoruz ama mutlaka kendi özgün yorumumu katıyorum. Aynı zamanda yüksek kaliteli üretim anlayışına sıkı sıkıya bağlı çalışıyoruz. Ağırlıklı olarak farklı ayarlarda set takılar üretiyoruz. Yıllardır kazze isimli İtalyan örgü takıları dorika (altın toplar) ile kombin ediyoruz. Bu yıl 14 ve 22 ayar takılar eşit düzeyde talep gördü. Müşterilerimden gelen siparişlere göre iki farklı ayarda da hızlı üretim yapıyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.