2020 Yılının Starı Yine Gram Altın

Gram Altına Artan Talep Neticesinde Birçok Firma Kendi Gram Altınlarını Ürettiriyor… 2020 Yılında En Çok Gram Altın Kalıpları Talep Gördü….

 

Yatırım altınına olan ilgi hızla artmaya devam ediyor. Güvenilir liman olarak görünen yatırım altınlarına yerli yabancı herkes yüksek oranda ilgi gösteriyor. Böyle olunca birçok büyük küçük, kuyumcu, toptancı kendi gram altınlarını ürettirip müşterilerine sunmaya başladı. Bu yıl içinde Berbey Kalıp en yoğun gram altın kalıp talepleriyle karşılaştı. Yüksek kaliteli ve gramajı hatasız gram altın üretimi için önce titizlikle üretilen gram altın kalıbı gerekiyor….

Modern üretim tesisinde, ileri teknoloji ile binlerce farklı kalıp üretimi gerçekleştiren Berbey Kalıp; bu yıl yoğun bir gram altın kalıp talepleriyle karşılaştı. Altın fiyatlarının zirve yaptığı 2020 yılında, gram altın yine hem kuyumcunun hem de son tüketicinin en çok tercih ettiği ürün grubu oldu. 2020 yılının starı gram altın; artık pekçok firmanın kendi özel marka logosu eşliğinde üretiliyor. Birçok marka, kendi gram altınını bastırarak müşterilerine sunuyorlar. Bu gelişmeyle birlikte gram altın kalıplarına talep arttı.

Berbey Kalıp firma sahibi, deneyimli kalıp ustası İbrahim Doğankaya; meslek hayatında en çok gram altın kalıp talebinin bu yıl gerçekleştiğini, gram altında arzu edilen yüksek kalite ve hassas gramaj için hazırlanan kalıbın özenle yapılmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Özellikle 0,5 – 1 ve 2 gram ağırlığındaki gram altın kalıplarının talep edildiğini kaydeden İbrahim Doğankaya; “Ne yazık ki tamamen yasak olmasına rağmen darphanenin ürettiği sarrafiyelerin kalıplarının da merdiven altında üretildiğini görüyoruz. Bize bile bazen böylesi ahlaksız teklifler geliyor. Tabi ki bu konuda en ufak taviz vermiyoruz. Özellikle yurtdışında, Suriye’de darphanenin ürettiği sarrafiye ürünlerin illegal bir şekilde kalıplarının hazırlandığı duyuyoruz” diye konuştu.

Sahte Altın Vakalarında Artış…

İbrahim Doğankaya; altın fiyatlarının aşırı değer kazandığı dönemlerde sahte altın üretenlerin sayısında da ciddi artış olduğunu gözlemlediklerini, herkesin özellikle hurda altın alımında ekstra dikkat etmesi gerektiğini tavsiye etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.