14 ayar Seçkin takılar görev başına

Necati İpçioğlu “Aniden yükselen altın fiyatları neticesinde Anadolu’da  14 ayar takı talebinin 22 ayarın önüne geçeceğini tahmin ediyoruz. Dünya döndükçe takıya olan ilgi devam edecek. Her koşulda işimizin başındayız.”

 

Aniden yükselen altın fiyatları, kuyum alışverişinde tempoyu bir hayli aşağıya çekti. Zaten Kasım ve Aralık ayları hiçbir zaman sektörümüzün en hareketli olduğu dönemleri teşkil etmiyordu. Ülkemizin ulusal markası Seçkin Gold; yüksek altın fiyatları karşısında 14 ayar takılarını daha çok ön plana çıkarma kararı aldı. Yıllardır İstanbul’da toptan satış mağazası da bulanan Seçkin Gold; 14 ayar takı grubundaki tecrübesini Anadolu’daki müşterilerine yansıtacak.

Seçkin Gold firma sahibi Necati İpçioğlu; yıllardır sektörün içinde bulunduğunu, meslek hayatında bu dönemdekinden daha fazla ani iniş ve çıkışlar yaşadığını belirterek; “Kesinlikle panik yapmamıza gerek yok. Dünya döndükçe altına, takıya ilgi devam edecektir. Altın fiyatları yıl içine yayılarak artmadı ve bir yılda belki de göstereceği artışı bir aya sığdırdı. Bu durum kısa bir şok etkisi yapabilir. Şimdi 14 ayar takıların görev zamanıdır. Son yıllarda Anadolu’da da rağbet gören 14 ayar takılar; bu yüksek fiyatların da etkisiyle 22 ayar takıların önüne geçebilir” diye konuştu.

Altın fiyatları her ne kadar çok yükselse de 8 ayar takıların özellikle Anadolu’da önemli bir alternatif oluşturacağını tahmin etmediğini belirten İpçioğlu; açıklamasını şöyle sürdürdü: “Anadolu kadını henüz daha yeni yeni 14 ayar takılarla tanışıyor ve kabulleniyor. 8 ayar takıların her ne kadar ciddi fiyat avantajı varsa da özellikle Anadolu’da çok yoğun talep göreceğini düşünmüyorum. Altın fiyatlarının ani yükselişiyle birlikte mücevher ile arasında fiyat farkı kalmadı hatta mücevherin lehine bir durum ortaya çıktı. Zaten mücevhere her yerde artan bir ilgi var. Önümüzdeki süreçte, biz de dahil olmak üzere birçok firmanın mücevhere de kapısını aralayacağını ve ürün portföylerine mücevher dahil edeceğini düşünüyorum. Biz Seçkin Gold olarak bu konuyu masaya yatıracağız. ‘Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir’ sözünü hatırlatmak isterim. Gereken yerde gereken aksiyonu alacağız. İyi günde kötü günde Seçkin Gold, her zaman müşterilerinin yanında olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.